Pauka9

Je to zdravé?

Začala jsem jezdit na in-line bruslích – hodně. S cílem, že zhubnu a začala jsem číst články, v kterých psali, že když jezdím 30min spálím cca 1 500 KJ. A já co jezdím minimálně 2 hodiny (25–30 km za den) bych tím pádem měla spálit 6 000 KJ??? Přijde mi to jako ohromné číslo. A tak jsem vlastně začala přemýšlet, co kdybych svůj denní příjem snížila na 2 000 KJ a jezdila 2 hodiny. Bude to rychlejší hubnutí? A je to vůbec pro mé tělo zdravé? A také jsem četla, že tělo začne spalovat až po 40min, ale je to po 40min pomalého lehkého bruslení, nebo po 40min teroru :D
Poraďte mi prosím, nějak v tom plavu… :/

Nejlepší odpověď
Hohny

Doporučuji přečíst nějaké články o denním příjmu energie, máte v tom totiž pěkný guláš, na 2000 Kj denní příjem nikdy nesnížíte, to už by byla anorexie. Obecně lze říci, že minimální denní příjem pro člověka je kolem 4100 Kj, ale to je minimum, jinak pro aktivní ženy (co nesedí jenom doma na prdeli) je doporučeno něco kolem 8000 Kj, při redukci hmotnosti dejme tomu cca 6000 Kj, záleží dost na věku a celkové denní aktivitě. Zase musíte něco jíst a někde brát energii, jde o to vybírat co sním a kdy a optimálně to po menších dávkách rozdělit do celého dne, ale pořád dodržovat vydatnou snídaní, oběd jako hlavní jídlo dne a pak lehká večeře. A ne se jenom snažit co nejméně toho zdlábnout za celý den, když budete dávat tělu moc málo, tak akorát se naučí snížit spotřebu a tuky už vůbec nevyužije…Pak už jen tomu dejte čas, všechno nejde hned.
http://www.flo­ra.cz/zdravy-zivotni-styl/pohybem-ke-zdravemu-srdci/pohyb-jako-soucast-zivotospravy/kolik-enegie-denne-spotrebujeme.html
http://www.mte­.cz/stravovani-kolik-jidla.htm

A ano, tělo začne při zvýšené fyzické aktivitě využívat tuky až po delší době, kdy je plně zahřáté, jelikož tuky jsou pro něj moc pomalým zdrojem energie. Ale na zahřátí stačí cca 15min lehkého pohybu, žádný teror se nemusí konat, stačí aby tělo vědělo, že přijde pohyb a připravilo se na to, moc velká zátěž naopak tuky skoro nespotřebuje, stačí klidná jízda tak na 60–70% aby vám to bylo příjemné. Obecně platí, že cvičení by mělo trvat déle jak 40min., aby poměr výdeje tuků a cukrů byl v ideálním poměru. Stačí i hodina bruslení, ale vícekrát, než např. dlouhé 3hod. ježdění.