postcd

Je to zákonné a spravedlivé, že celní správa pokutuje někoho, kdo si nevědomky koupí padělek?

zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/1630092-internetove-hity-jsou-casto-padelky-navic-s-rizikem-pro-kupce

když si někdo objedná třeba tablet z číny, tak to projedou rentgenem a když se jim zdá cena nízká tak chtějí od kupujícícho doložit skutečnou cenu. To je vše ok. Když se ale domnívají, že jde o padělek, kontaktují majitele ochranné známky a když od něho zjistí, že jde o padělek, je kupující vystaven pokutě prý snad až milion korun.

Nerozumím právě tomu proč nějaký amatér který si nevědomky koupí padělek by měl přijít o to co si koupil a bylo to zničeno a ještě platil vysoké pokuty.

Odpovědi
Šidlo

tí politici, úradníci a policajti sú vaši zamestnanci z vašich daní

volíte/nevolíte ich, nečinnosťou a absenciou protestov s ich zákonmi súhlasíte…kto mlčí, ten svedčí

spíšte petíciu, urobte protest, žiadajte plebiscit.....aj na to sú zákony

cukrar

A vy víte jak to doopravdy je, nebo usuzujete z reportáže, že to řeknou je pravda není jiná cesta?
Nebo se domníváte, že by celníci neměli kontrolovat padělky?

ivzez

Vážně věříte tomu, že ten, kdo si záměrně objednává zboží z Číny
nebo Honkongu, neví, že jde s největší pravděpodobností o padělek?