mosoj

Je to zabezpečení majetku?

Ještě k pojištění nemovitosti. Máte domek pojištěný na dva miliony a myslíte si že jste zabezpečený ( za dva mega se dá domek obnovit). Potom přijde povoděň a pojišťovna má plnit. Přijde likvidátor a najednou Vám ocení ( podle čeho ) poškozený domek na 4 miliony. Okamžitě máte podpojištění 50 %. Takže přesto že máte domek pojištěný na dva miliony dostanete max. milion. Strhne vám vítr střechu škoda 400 000 Kč dostanete 200 000 ?
Máte někdo vlastní zkušenost? Proč mně pojišťovna nutí k pojištění na které třeba nemám. Takže pane miroslav nedostanete tu max. částku kterou máte ve smlouvě, ale tu jakou ráčí uznat pojišťovna. Pak jsou ještě výluky z pojištění a nakonec zjistíte, že jste platil 1 500 kč ročně pojištění ale událost je ve výluce takže nazdar máte smůlu.
Doplňuji:
Pane miroslav nemáte pravdu a uvádíte tady v závažné věci lidi v omyl. Při pojištění na 2 mega a ohodnocení na 4 mega máte podpojištění
50 % a při totálce dostanete pouze 1 mega. Stejně se krátí i menší škoda. Jeli škoda na střeše na př. 300 000 dostanete 150 000.
Toto si řada lidí neuvědomuje.

Stejné to je i při pojištění domácnosti.

Nejlepší odpověď
straširybka

to nevím, ale napíšu sem svou zkušenost. kupovali jsme starší dům, který byl pojištěný. stěhovali jsme se sem v zimě. byl vichr a shodilo to tašky, hřebenáče, napršelo sem a byla mokrá půda…ale protože to bylo v době, kdy se původní majitel stěhoval a my nosili věci sem, ale ještě tu nebydleli, tak dům prý v té době nebyl obývaný a nemáme nárok na náhradu škody. taky dobrý ne?

Další odpovědi
anonym

Ja kdysi podobne,za vyhorely pokoj-ne nasi vinnou cca 15.000kc.Smesne,ale otazek na tyden,dokazovani atd.hruza.

martina1

Pojišťovny jsou všemocné pokud chtějí od klienta peníze,ale s placením je to horší.Nám vše radí zkušená poradkyně a dům,který máme odhadnut na 4,7mil jsme museli pojistit na 5,5mil,protože když ho trochu zvelebíme a stoupne jeho hodnota,tak by nám pojišťovna téměř nic nezaplatila.Přesně jak píše pan Mosoj.Taky se nám to lelíbí,ale byla to podmínka pro schválení hypotéky.Jen pro představu,platíme bez pár korun 3000Kč ikdyž se nám to moc nelíbí.Nemáme na to,abychom spoléhali,že nás nic nepostihne,takže platíme,abychom alespoň v nejhorším případě měli za co opravovat.

Miroslavst

Právě proto je dobré než uzavřu smlouvu si přečíst podmínky a zejména výluky, abych nebyl překvapen.
Mě se to naopak vyplatilo, když nám vyhořela pračka. Dělal jsem blbého, že jako kolik a jak dostanu a likvidátor mi řekl, no podle toho kolik stála, tak amortizace, blebleble.
A já mu říkám, prosím co je to tady, v případě požáru pádu letadla… se plní cena (jednoduše řečeno) nová.
Aha, vy máte novou smlouvu, tak to jo.
Najednou.

Chce si to pravdu zjistit a taky pozor, nezjišťovat u toho kde chcete pojistit, ale optat se i jinde a pak buď pojistím nebo ne.

A mimochodem, pokud při totální škodě s pojištěním 2 mega ohodnotí 4 mega, dostanete strop pojištění, tedy 2 mega.
Že tam máte majetek za 4 mega vaše smůla, měl jste si to doplnit.

Miroslavst

ilines: co je to vyhořelý pokoj?
Pozor na požár. Uvedeno v podmínkách. Pokud je to jen sežehlé, není to pořár a tudíž se nevztahuje to co jsem psal o vyhoření a nové ceně.

anonym

Miroslave,mela jsem napsat ze v pokoji vznikl diky spatne instalaci topeni pozar,a cely detsky pokoj slehl plamenem.,15 dni do vanoc.Tak ze pokoj vyhorel do zakladu,vcetne podlahy.Stesti bylo ze se nerozsiril dal,diky rychle pohotovosti hasicu.