mosoj

Je to výsměch ..... ??

Osobně považuji návrh na zdanění státního příspěvku u stavebního spoření za výsměch občanům tohoto státu.
Doplňuji:
Samozřejmě nejvíc mně vadí, že je to vysloveně účelová daň a ještě ve výši 50 %.
To není daň to jistá forma lichvy !!

Nejlepší odpověď
Bumbes

A co říkáš na to, že ten příspěvek chtějí snížit na polovinu?
Někde přece musí sehnat zdroje, aby bylo na poslanecké, senátorské a další platy pro úředníky státní správy.
Nemůžeme snad chtít po našich zastupitelích, aby si snížili platy a náhrady, když nás tak dobře zastupují, a vždy pro nás dokážou najít, nebo zvýšit nějakou daň, či poplatek.

Další odpovědi
pekynka

Pan Kalousek toto sliboval již před volbami, dalo se to čekat.Byl by totiž zřejmě nejraději kdyby jsme celé výplaty odevzdávali přímo jemu a on by nám s nimi hospodařil.

Fallen Angel

je to k nasrá++. At si sníží platy, jezdí MHD a ne mercedesy atp. Člověk šetří kde může a oni ho oberou uplně o všechno.

ReHu

Já také, nejen že příspěvky snižují, teď i daní a nakonec je stejne zruší úplně.

atriplex

Vzhledem k tomu, že stavební spoření lidé nepoužívají na koupi či rekonstrukci bytu, nevidím důvod, proč by to měl stát dotovat. Stavební spoření mělo být jasněji definováno a dnes bychom to nemuseli řešit.

Proč by měl stát přispívat na spoření někomu, kdo si za ty peníze koupí třeba auto?

Jambalaya

Není to výsměch, je to nutnost. Osobně jsem byla volit TOP 09 a jako jedna z mála jsem četla jejich program již před volbami. Snížení příspěvku na St. sp. se mne také dotýká několikanásobně.
Co to pořád melete o platech poslanců a senátorů. Zkuste si spočítat, kolik na těchto platech náš stát za rok vydá? To je kapka v moři a naprosto nepodstatná a směšná částka.
A osobně, pokud budou dělat co mají a dokážou tuhle zemi vytáhnout z maléru, vymyslet něco proti vyžíračům státu (viz některé dotazy na tomto serveru), zakročit proti korupci zejména ve státních zakázkách, já bych jim osobně ráda přidala!!!

9 řemesel

Je i není.Pokud by peníze byly použity na bydlení a nešly použít na nic jiného,,tak je to sprosťárna.Lichva to skutečně není,to je nesmysl.Není to výsměch, používají-li se na něco jiného.Jen si vzpomeňte na výroky o přídavcích na děti u jisté skupiny obyvatel.Tam nám všem vadí , že peníze nejdou dětem, ale na chlast a hulení.Takže , buďme upřímní : kdyby se st. spoření tak hloupě nezvrtlo,hlavně díky bankám, bylo to dnes asi o něčem jiném.A na závěr:je to jen daň za letošní rok a dost.Pak to klesne na polovinu,(daň už nebude), a hned je jasně vidět, proč se to děje.Každý chceme aby se šetřilo, ale nemá se nás to dotknout,že?To píšu i přesto, že máme doma 4× spoření,takže to dost bolestně pocítíme.

anonym

Ja to vedela,citila a proto jsem si sla usetrit nervy jinam.

standa

To Jambalaya:

líp bych to nenapsal… a podepisuji každé vaše slovo 🙂

Jambalaya

To Standa: Díky, snad alespoň část národa je rozumná 🙂