Avatar uživatele
mosoj

Je to výsměch ..... ??

Osobně považuji návrh na zdanění státního příspěvku u stavebního spoření za výsměch občanům tohoto státu.
Doplňuji:
Samozřejmě nejvíc mně vadí, že je to vysloveně účelová daň a ještě ve výši 50 %.
To není daň to jistá forma lichvy !!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, lorja, anonym, BENYTA, pekynka, Bumbes před 5045 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bumbes

A co říkáš na to, že ten příspěvek chtějí snížit na polovinu?
Někde přece musí sehnat zdroje, aby bylo na poslanecké, senátorské a další platy pro úředníky státní správy.
Nemůžeme snad chtít po našich zastupitelích, aby si snížili platy a náhrady, když nás tak dobře zastupují, a vždy pro nás dokážou najít, nebo zvýšit nějakou daň, či poplatek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pekynka

Pan Kalousek toto sliboval již před volbami, dalo se to čekat.Byl by totiž zřejmě nejraději kdyby jsme celé výplaty odevzdávali přímo jemu a on by nám s nimi hospodařil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fallen Angel

je to k nasrá++. At si sníží platy, jezdí MHD a ne mercedesy atp. Člověk šetří kde může a oni ho oberou uplně o všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já také, nejen že příspěvky snižují, teď i daní a nakonec je stejne zruší úplně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Vzhledem k tomu, že stavební spoření lidé nepoužívají na koupi či rekonstrukci bytu, nevidím důvod, proč by to měl stát dotovat. Stavební spoření mělo být jasněji definováno a dnes bychom to nemuseli řešit.

Proč by měl stát přispívat na spoření někomu, kdo si za ty peníze koupí třeba auto?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jambalaya

Není to výsměch, je to nutnost. Osobně jsem byla volit TOP 09 a jako jedna z mála jsem četla jejich program již před volbami. Snížení příspěvku na St. sp. se mne také dotýká několikanásobně.
Co to pořád melete o platech poslanců a senátorů. Zkuste si spočítat, kolik na těchto platech náš stát za rok vydá? To je kapka v moři a naprosto nepodstatná a směšná částka.
A osobně, pokud budou dělat co mají a dokážou tuhle zemi vytáhnout z maléru, vymyslet něco proti vyžíračům státu (viz některé dotazy na tomto serveru), zakročit proti korupci zejména ve státních zakázkách, já bych jim osobně ráda přidala!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9 řemesel

Je i není.Pokud by peníze byly použity na bydlení a nešly použít na nic jiného,,tak je to sprosťárna.Lichva to skutečně není,to je nesmysl.Není to výsměch, používají-li se na něco jiného.Jen si vzpomeňte na výroky o přídavcích na děti u jisté skupiny obyvatel.Tam nám všem vadí , že peníze nejdou dětem, ale na chlast a hulení.Takže , buďme upřímní : kdyby se st. spoření tak hloupě nezvrtlo,hlavně díky bankám, bylo to dnes asi o něčem jiném.A na závěr:je to jen daň za letošní rok a dost.Pak to klesne na polovinu,(daň už nebude), a hned je jasně vidět, proč se to děje.Každý chceme aby se šetřilo, ale nemá se nás to dotknout,že?To píšu i přesto, že máme doma 4× spoření,takže to dost bolestně pocítíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja to vedela,citila a proto jsem si sla usetrit nervy jinam.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

To Jambalaya:

líp bych to nenapsal… a podepisuji každé vaše slovo 🙂

před 5044 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jambalaya

To Standa: Díky, snad alespoň část národa je rozumná 🙂

před 5043 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek