spicarka

je to výrok? : ,,Kdybych byl býval…"

Nejlepší odpověď
annas

Jen upřesním, že tato slova pronesl chlapec nespisovně:
Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil.

Je z Knoflíkové války, autor od Louis Pergaud. Dílo bylo i zfilmované.

„Příběh o nesmiřitelné válce Loverňáků a Velraňáků, dvou klukovských part ze sousedních vesnic, které se zarputile nenávidí a bojují proti sobě všemi možnými způsoby. V každé z bitev získává vítězná strana válečné trofeje – knoflíky, kšandy nebo pásky zajatých bojovníků. Pro zajatce je to velice ponižující záležitost – po velkém výprasku od nepřítele..“
se domů vracejí otrhaní, doma je pak čeká další, tentokrát rodičovský, výprask.."

https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/knoflikova-valka-47964

Další odpovědi
anonym

…věděl,tak bych sem nechodil.Výrok z filmu „Knoflíková válka“ !

Děda Louda

„Kdybych byl býval…“ není výrok.
Výrokem je oznamovací věta buď pravdivá nebo nepravdivá.

anonym

Barbakane, přesně je to: Kdybych to byl věděl,.....

anonym

Ad ocko, když už citace, tak explicitní, takže pravdu nemá ani jeden z vás dvou, leč u tlachání na tom přece nezáleží, že?
viz doslovné znění:
„Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil.“

anonym

To jsi se určitě ujistil shlédnutím filmu,že? Kde jsi ho stáhnul?

anonym

Brala jsem to asi jako barbakan. Tento film jsem viděla jako dost malá holka a přišlo mi to hodně milé. Nechtěla jsem tím barbakana ani natolik opravit, jako spíš vyjádřit solidaritu s pamětníkem.
Tolik na vysvětlenou. Stačí to tak?

anonym

Jj,máš pravdu,ale copak si vzpomenu na doslovný výrok? Věř,že jsem film viděl v dětských letech a skleroza je sviňa. :_)