Vicki

Je to vypocitavost? No právě, mela se po spravnu srovnat a ja bych ji zas dala pak pulku na tu flašku. vsem díky.

Kolegyně mi mela dat pulku penez(270kc)za dárek kolegovi k narozeninám. Dárek jsem objednala zaplatila 540kc a kolegyně mi po 4 dnech ignorování řekla že kolega má brzy ještě svátek tak za ten dluh koupi flašku. Není to ale vykalkulovane? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Velmi pravděpodobně je to „kalkulované“…
Třeba zrovna nemá tři kilča ´navíc´…
😉
Každopádně – už bych s ní do ´holportu´ nešel.

Další odpovědi
marci1

Je to zvláštní, ale pokud se budeš chtít také složit na dárek k svátku, koupí láhev za 270 Kč a po Tobě už nebude nic chtít, tak možná. Ale správně by Ti měla těch 270 Kč dát. Ještě se mi nestalo, že pokud se s někým skládám na dárek, aby svůj podíl nezaplatil. Nenech se, buď asertivní, řekni jí ať Ti těch 270 Kč dá, kdo ví, jak to dopadne s tím svátkem. 🙂

mojitek

kolegyně z hotelu? :D
PS: takhle by to nemělo být,milá Vicki

anonym

Pokud by láhev stála 540 tak ne, ale záleží, jestli bys dala peníze kolegovi i na svátek! To by byla vypočítavost.

ReHu

Každopádně bych jí řekla, že jste se domluvily jinak a žádala bych vysvětlení.

ivzez

Kdo dárek vybíral? Opravdu kolegyně s výběrem souhlasila? Nezdál se jí dárek drahý (neměla pocit, že ji do něčeho tlačíte ► že jste dárek vlastně vybrala Vy sama a od ní jen požadujete příspěvek, abyste to neměla tak drahé), nedala by Vaše kolegyně přednost jinému dárku…?

Podle mne se na záležitost lze dívat z více úhlů a pokud jste nebyly
přesně dohodnoty, nemuselo jít ze strany kolegyně o vypočítavost
(z téhož může Vaše kolegyně podezřívat Vás).

„Po správnu“ je nesmysl.

SPRÁVNĚ jste se měly přesně domluvit, dát dohromady peníze
a teprve podle toho, kolik jste byly ochotny za dárek kolegovi dát,
(kolik byste měly peněz) vybrat dárek ► společně.

Pokud jste dárek vybraly společně (to jste neuvedla) a domluvily se,
že jej máte objednat a zaplatit Vy, měly jste si i přesně domluvit, kdy
Vám kolegyně polovinu ceny dá.

[Jestli kolegyně s výběrem souhlasila, měla Vám podle mne mne dát
polovinu ceny už před objednávkou, neměla placení ponechat na Vás.
Popsaná situace na mne působí dojmem, že kolegyně měla k výběru
nějaké výhrady (proč by Vás jinak 4 dny ignorovala?)…]

Já v tom spíše než vypočítavost nebo „kalkulaci“ vidím nedostatek v komunikaci (nedomluvily jste se přesně). A pokud vypočítavost, pak může být na obou stranách (dárek jste vlastně vybrala/objednala sama. Jakým právem teď po kolegyni něco chcete?)…

—–—–
Reaguji na otázku tak, jak na mne působí. Je možné, že situace
byla jiná, že jste jen neuvedla vše, co by k odpovědi bylo třeba…

—–—–—
Doplňuji:

Ještě mne napadá:
Dáváte si na pracovišti běžně k narozeninám dárky v uvedené ceně?
Jak kolegyně přijala Vaši obejdnávku?
Nezaskočil dárek nějak kolegu (jak jej přijal)?

Nechce kolegyně prostě jen předejít další „blamáži“?
Možná se chce přidržet „tradiční flašky, kterou nelze nic zkazit“ …

———
Podle mne více možností…