nikiska20

JE TO VŮBEC MOŽNÉ VYPÁLIT NĚCO ZNOVU NA CD?

koupila jsem si prázdné CD vypallila jsem si písničky je jich tak6 a chtěla bych ještě některé vypálit šk¨lo by to nabo si mám koupit nové CD?

Nejlepší odpověď
Hlada

Vyčerpávající odpověď tady není možné napsat, takže to hodně zjednoduším.
Na obyčejné CD±R není možné zapisovat znovu. K tomu slouží CD-RW. Je ale možné postupně přidávat data, pokud je disk při prvním zápisu otevřený jako multisession. To se zadává ve vypalovacím programu. Další podmínkou je, že disk není po záznamu t.zv. uzavřený. To se opět zadává ve vypalovacím programu. Uzavření disku požadovaly CD přehrávače. Jestli ale jde o soubory MP3, tak ty se zapisují jako datové a disk se neuzavírá.
Jestli tedy máte neuzavřený multisession disk a je na něm místo, můžete přihrávat další skladby.

Další odpovědi
Hykam

Jenom poznámka k tomu co píše Hlada
Občas se stává, že po vypálení dalších dat nejdou ty prvně vypálené přečíst, proto je lepší při dnešní ceně CD nosičů, vypálit nové data na nový disc.