pizlicka

Je vůbec možné, aby měl člověk svislé, podlouhé panenky jako u kočky, a čím je to způsobeno?

Včera jsem videla 7mesicni dite, chlapečka.koukal na me, krasne se usmival, mel hnede oci a vtom jsem si vsimla, ze jeho panenky jsou svislé, podlouhlé, presne jak u kočky. Nevite, cim to muze byt zpusobeno? Bylo to něco neuvěřitelného.

Nejlepší odpověď
Quimby

Nezdálo se ti to?
Lidské oči takový tvar nemají, jediné co by to mohlo způsobit je oční vada, konkrétně https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Coloboma .
Druhé, jednodušší řešení jsou barevné kontaktní čočky, ale proč by je mělo dítě, to fakt nevím.

Další odpovědi
gecco

Je to možné…
Jedna z diagnóz může být vrozený glaukom (zelený zákal)…

pizlicka

jenze doktorka mamince rekla,ze dite ma zrak uplne zdravi.