IQ tykve

Je to vhodná červená řepa jako barvivo ?!

Vařím domácí šunku bez „pragandy“ a chci docílit příjemnou barvu na řezu. Můžu použít čer. řepu jako barvivo ? Nebude mít maso příchuť po ni ?

Odpovědi
Mc Merkurion

když se podíváš na složení některých grilovacích klobás,zjistíš,že používají jako barvivo červenou řepu

trollface

Červená řepa dobře poslouží jako nezávadné barvivo. Často se s ní můžete setkat i v běžně dostupných potravinách. Např. jahodové kefírové mléko je také obarvené právě řepou. Jinak kamarád řepou barvil pro svého papouška i dřevěné hračky.

Zdroj: http://cervena­repa.eu