lucille

Je to v pořádku?

ahoj sem uz asi třetí měsíc po operaci nohy a stále ji jeste mám celkem dost znecitlivěnou…nebo jak se to říká…:D…proste jeste pořád zkoro nic necítím kdyz si na ni sáhnu…(pokud ste nekdy jedli takový ty pastylky proti bolení v krku… tak je to celkem dost podobný…)…je to normální??…není to uz nejak dlouho??
Doplňuji:
byla jsem na operaci kde mi měli odřezat výrustek mezi holení a lýtkovou kostí…(výrustek sem mela na holení kosti a rostl smerem k lýtkové)…necítím přední stranu od kolena zkoro až po kotník (asi 5cm nad kotníkem)…na kontroly nechodím

Nejlepší odpověď
vyneve

nechci strašit, ale já bych se trošku bál..záleží-kde je znecitlivění- pokud jen na kůži a určitý okrsek- je možné, že porušili nerv pro kůži (nic se neděje, jen prostě necítíte daný úsek). ale pokud je poškozena pohyblivost nebo citlivost velké části nohy (kůže nebo „pocit, kde noha je“ při zavřených očích), tak jistě se jít ukázat na ambulanci…zda není nějaký nerv utlačován. to třeba řešit rychle(!)
Doplňuji:
pokud je to teda jen kožní areál…a neobtěžuje vás to, nezpůsobuje problémy s chůzí..asi bych to nechal být. Stejně už je pozdě, utlačování nervu musíte řešit do jednoho dne(dvou) dnů..
ještě by připadala operace spojení daných úseků, ale= další operace, výsledek nejistý, dostaví se tak za rok, ne úplně,…
nebuďte na doktory naštvaná, v té spleti neuronů se tomu nedá vyhnout.

Další odpovědi
Miroslavst

Bohužel nejsme doktoři (tedy mluvím za sebe-nejsem doktor) a tudíž těžko radit. je možné, že je to už dlouho.
a opravdu se jednalo o operaci a ne amputaci?
Co to má společného s pastylkami, ty tu nohu jíš?

vecernice

Taky záleží na tom co vám operovali.Operace nohy je dost široký pojem.Ale třetí měsíc,to už by se měla prokrvovat.Před­pokládám že chodíte na kontroly a tam by snad poznali jestli je něco v nepořádku.

Michal

Mohu Vám nabídnout masáže.Výhodou je ,jste-li z Prahy.E-mail mám v profilu.

Greneia

Mno, lékař také nejsem (ani bych nechtěla být), mnohdy totiž lékaři ani nepřijdou na příčinu zdrav. problému a když ano, tak to bývá někdy i pozdě. Co se týče Vaší nohy, pokud chcete odpověď, musela byste blíže specifikovat problém ;) čeho se ta operace týkala, zda tu znecitlivělost máte jen v oblasti jizvy, či celé končetiny.. atd..

Doplňuji:
lucille – tak to je jednoduché, běžte k lékaři, až Vám vysvětlí, v čem je problém. Bezpochyby to bude účinnější odpověď, než-li zde, poněvadž Váš problém řešil, jistě není jeho první a rád Vám to objasní.

martina1

Určitě zajděte k lékaři,který vás operoval.Nevím jestli vám řekli,že kontrila není nutná nebo tam prostě nechcete chodit.Může se jednat o normální pooperační stav,ale taky o vážnou komplikaci.To tady nezjistíte.