bolak

Je to v americe opravdu tak běžná věc, jako to bejvá ve filmech, že když nemáte práci, tak jdete požádat do nějaký…

…restaurace, že tam chcete mejt nádobí, a voni vás prostě vezmou?

Nejlepší odpověď
zjentek

tohle dělaj maintenance servisy, když chceš sklízet ze stolu během otvíračky, hledej servis u portoriků, když chceš vařit, hledej u mexiků a když chceš umývat kuchyń, hledáš u poláků. Mluvím o AM žrádelnách, třeba friday´s atd, u talošů, řeků, ťamanů atd to neplatí, ti zaměstnaj svoje lidi ..když chceš jezdit taxikem, hledej u arabů a když chceš hlídat v outletu, hledej u indů. Nebo hledej práci jinak, ale pošlou tě tam, jak jsem ti to napsal ,)
Doplňuji:
krom konstruction můžeš ještě zkusit landscaping, pokud se ti nechce do kuchyně, ale to musíš zase taktéž za kakroučema- tedy mexikama a jestli chceš v noci hlídat store, jdeš zase za polákem ..a to je tak vše, co tam můžeš dělat. Ale zapomeň, že přijdeš za majitelem čehokoli a on s tebou probere práci ,)

Další odpovědi
badisko

ne … myslim ze mycka je vyjde levneji nez zamestnavat pracovni silu navic …

led

„Lína huba a líne ruce = hlad“.
To prirodzene platí aj tam.
Kto nemá prácu a nebojí sa pracovať, skúša si nejakú nájsť. Keď zamestnávateľ potrebuje pracovnú silu, zoberie ho. Niekedy sa ale môže stať (tam, kde nefugujú odbory, prípadne iné podobné organizácie), že vás za nižší plat zoberú a toho, čo má ten plat vyšší, vyhodia.
Tak sa môže stať, že aj nezamestnaný s titulom, umýva riad.
U nás vám povedia, že s titulom, nemôžte vykonávať prácu pod vašu spoločenskú a odbornú úroveň.
…ale akú úroveň, keď hladujete, ste bezdomovec… moment, bezdomovec nemá trvalé bydlisko, to asi je administratívny problém (keď ho potenciálny zamestnávateľ nechce…)

anonym

Ne do „nějaký restaurace“, ale do fastfoodu.
Tak, jak se ´u nás´ straši děti – „uč se, nebo budeš kopat kanály“ jsou teens v USA strašeni „uče se, nebo budeš smažit hranolky“…
😉

zjentek

oprava chyby- za polákem se jde, když se nám chce po nocích uklízet store, ne hlídat store ,) ..hlídat krám je blbost, když tam celou noc uklízí a krade polský úklidový servis ,)