Je to úsměvné, smutné, tragikomedie?

Síť obchodů dm drogerie stáhla z regálů Francovku Alpu, která obsahuje vysoký podíl alkoholu.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/dm-drogerie-stahla-kvuli-prohibici-francovku-alpu-z-prodeje-pqa-/ekonomika.as­px?c=A120919_133402_e­konomika_spi
Doplňuji:
http://vtipy.ne­troof.eu/item/8508/brt­nik-z-brtniku-a-francuv-napoj/

Nejlepší odpověď
www

Je to velmi smutné, úsměvné není v tomto státu totiž nic.
Co by mělo být úsměvného či tragikomického na naprosté neschopnosti našich představitelů nevím.
Doplňuji:
A obávám se, že i na českou povahu dělat si že všeho srandu se mohou ti naši „exoti“ spoléhat, což je také děs.

Další odpovědi
anonym

Alpa není lihovina, dm k tomu vedly jiné důvody uvedené v článku.

Damiana

No… Je to realita. Teď ještě Iron, Okena, bylinné tinktury a různé parfémy…šmarjá…dochá­zí mi Coco Mademoiselle, tak abych letěla do krámu …

anonym

Zrovna jsem před chvílí vyhodila prázdnou skleničku od francovky. Takže do DM, ne? Tak doufám, že nebudu muset novou nakonec nakupovat u Vietnamce…

tom004

Úsměvné na tom není rozhodně nic. Ale na druhé straně používat,dočasně,po holení třeba heřmánkový čaj,nemusí být také špatná zkušenost.Přece jenom, „jistota je jistota“.

Wang

Tak ještě do lékáren.
Doplňuji:
Alpa – Francovka je „lihovina“ – je to lihový bylinný roztok (= obsahuje ethanol), ale je určená výhradně k VNĚJŠÍMU použití (jako mazání) a ne k užití VNITŘNÍMU (a stejně to někdo je schopen chlastat o 107).

anonym

Francovka Alpa je dobrá, ale samotná mi nikdy moc nechutnala, tak raději s cukrem.
Doplňuji:
Jinak zmíněná situace je taková úsměvná a je dobře, že neztrácíme humor.