Avatar uživatele
Pokročilý

Je to takhle možné?

Pracuji ve třísměnném provozu,kdy jsme měli směny od pond. až pátek vždy tak,že jsme měli v týdnu např.2noční a přecházeli na 3 odp.,další týden 2 ranní plus 3 noční a následující týden 2 odpolední a 3 ranní.Nepustupuje zaměstnavatel proti zak.práce?Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ve zmiňovaném rozpisu směn bych neviděl problém.

Samozřejmě, že důležité, aby nebyl překročen limit počtu hodin odpracovaných v noci (viz ustanovení § 94/1 zákoníku práce), tj. buď max. 8 hodin a nebo průměr 8 hodin za období nejdéle 26 týdnů.

Určitě by měl mít zaměstnavatel pro tuto situaci nějaký vnitřní předpis.

A neřeším případ, že byste nerovnoměrnou pracovní dobu neměl upravenu v pracovní smlouvě.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast4h6.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.