benaja

Je to takhle možné?

Pracuji ve třísměnném provozu,kdy jsme měli směny od pond. až pátek vždy tak,že jsme měli v týdnu např.2noční a přecházeli na 3 odp.,další týden 2 ranní plus 3 noční a následující týden 2 odpolední a 3 ranní.Nepustupuje zaměstnavatel proti zak.práce?Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Ve zmiňovaném rozpisu směn bych neviděl problém.

Samozřejmě, že důležité, aby nebyl překročen limit počtu hodin odpracovaných v noci (viz ustanovení § 94/1 zákoníku práce), tj. buď max. 8 hodin a nebo průměr 8 hodin za období nejdéle 26 týdnů.

Určitě by měl mít zaměstnavatel pro tuto situaci nějaký vnitřní předpis.

A neřeším případ, že byste nerovnoměrnou pracovní dobu neměl upravenu v pracovní smlouvě.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h6.aspx