Michal Kole

Je to také zneužití tísňové linky integrovaného záchranného systému (hasiči, Police, záchranka)?

http://znojem­sky.denik.cz/z-regionu/legrace-na-tisnove-lince-muze-prijit-az-na-dve-ste-tisic-20130712-le0c.html

Např. se někdo splete a v nějakém rozrušení ohlásí vandalismus na svoje auto místo na Policii na záchranku (a navíc přeslechne Místo police dobrý den, zdravotnická záchranná služba)

nebo

Zavolá na záchranku bolesti břicha, má snížený prách bolesti, že to bolí silně a v nemocnici se zjistí jen zaražené větry.

Nebo zavolá hasiče že mu chytla utěrka a než ji uhasil v dřezu že mu očoudila linku a že ta linka ještě dýmá (to teplo z ohně v utěrce v té v desce mohlo nastartovat nějaké reakce mezi lakem, lepidlem čím jsou spojeny jednotlivé dřevěné piliny – ta nejlevější deska z číny)

Nebo zavolá policii že si někdo opisuje SPZ z Aut a policie pak zjistí, že se jednalo o nějaký dopravní výzkum.

Nejlepší odpověď
Pájo

Pokud nedojde k výjezdu, o zneužití integrovaného záchranného systému se nejedná. Operátorka se Vás nejprve zeptá na podrobnosti… a pak teprve dává pokyn k výjezdu. Pokud běháte s hořící utěrkou po kuchyni a v druhé ruce máte mobil a voláte, je to na jiné volání, než na linku IZS!

Další odpovědi
Funna

dám ti příklad…ve skruži o rozměrech d-1,5m a hloubce 1 m uvízla skupina kačátek…a na tohle si někdo zavolal hasiče, ať je přijedou vytáhnout…myslíš, že to bylo zneužití?…podle mne na, ale byla to úplná zbytečnost, protože na takovou kravinu, nemusím volat hasiče, vytáhla bych je ven sama…ale pokud tohle udělají nějací důchodci těsně nad hrobem, bude se na ně někdo zlobit?…asi ne…takže je to jen o postoji k věci samé…to co jsi tu vypsal, by se určitě za zneužití považovat nedalo, neděláš to ve zlém úmyslu pro své pobavení…ale máš starost a bojíš se, že to nezvládneš sám, tak voláš profíky…sice někdy úplně zbytečně, ale to už je druhá stránka věci…

ponovotny

zneužití v dobré víře? ;) takový paragraf by jistě uvítali zejména pachatelé sexuálních deliktů ;)
Doplňuji:
otázka je ale dobrá k přemýšlení jak dalece jsou spravedlivé platby za zbytečné výjezdy