Monyszek

Je to stejne jako v zamestnani? Musi me skola pustit?

Vim, ze kdyz jde zamestnanec do volebni komise, zamestnavatel jej musi pustit z prace, plati tohle i o skole, pokud jde do komise student?

Nejlepší odpověď
anonym

V tomto případě je škola postavena na úroveň zaměstnavatele. Ano, je povinna Vás jako člena volební komise na dobu nezbytně nutnou uvolnit. Toto „uvolnění“ řeší volební zákon.

Další odpovědi
ivzez

Ano, jde o uvolnění ve veřejném zájmu.

Ovšem žák je povinen si sám doplnit zameškané učivo,
nemůže se omlouvat, že na něco chyběl kvůli účasti ve volební komisi.