mosoj

Je to správné ....... ?

Když Vám někdo ukradne automobil a řekne ( i po několika dnech) že se chtěl jen povozit není to kvalifikované jako krádež, ale jako neoprávněné užívání cizí věci.
Zdá se Vám to správné ??
Doplňuji:
Ale on ho nejdříve ukradne aby ho mohl neoprávněně používat !!!

Nejlepší odpověď
kropitko

Podle mého je to krádež. Ale zákon mluví asi jinak. Takže,když někomu v autobuse ukradnu peněženku,vyberu mu kreditní karty,pak je po čase vrátím,spolu s penězma,tak je to taky neoprávněné užívání???,
Doplňuji:
pro všechny komu to připadá v pořádku…máte vůbec auto?? Já to svoje nikomu nepůjčuji,je to můj mazlík a nikdo jinej v něm nemá co dělat. A co teprve případné škody,co když s ním vymete díru,apod…určitě ho nebude šetřit.

Další odpovědi
panenka

Mě se to správné tedy nezdá.Když bych mu to pujčila bylo by to něco jiného,ale když mě auto vezme a bez mého svolení tak už je to podle mě krádež.

vagra

Správné to rozhodně není,ale je to tak!
Jak se tak koukám,v nejbližší době se na tom nic nezmění!
Naši zákonodárci teď přece musí především vyřešit,daleko důležitější věci!/odstupné,na­výšení platů,poslanecké náhrady,privátní kšefty apd./
Tak se nedivte,že na prkotiny nemají čas!

martina1

Je to hnusné.Kevšemu nemáte jistotu co s tím autem prováděl v době,kdy se"jen projížděl".Někomu mohl něco poničit,třeba rozjezdit louku,ten pak pozná vaše auto a už budete za největšího ničemu,jak jste se to choval.To dávám,jen za příklad.Bohužel ani policajti se zákony nic nezmůžou.Hlav­ně,jastli ho máte celé.Stačí se pak domáhat náhrady škody a člověk má několik měsíců až let zkaženou náladu.Škoda,že nejde beztrestně takové lidi seřezat.....

oskar

Jo zloději u nás mají zelenou.

anonym

Selským rozumem je to jasné,žádné kecy.Mimochodem,jak uvažuje martina1-to stojí za úvahu.
Co když se automobil zamění s manželkou?
Takový křečovitý pokus o vtip.

quentos

pokud automobil po onom „povožení“ vrátí, neviděl bych v tom žádný problém
Doplňuji:
auto nemám. Neřekl jsem, že se mi to zdá správné, ale že se mi zdá správné kvalifikovat to jako neoprávněné užívání cizí věci.

cukrar

nejde o pravdu ale o právníka. Kdo má lepšího, on, nebo vy?

atriplex

Krážež hovoří o tom, že si přisvojíte cizí věc v úmyslu užívat ji stále. Pokud je to jen krátkodobé užívání, je to skutečně neoprávněné užívání cizí věci. Na příkladu auta je to právě krásně vidět ten rozdíl. Ukradnu auto abych jej prodal do Ruska nebo rozebral na díly = krádež. Ukradnu auto, odjedu na druhý konec města, tam auto nechám = neoprávněné užívání cizí věci. Cítíte ten rozdíl v nebezpečnosti?

kropitko

No právě,to by to za chvíli mohlo dopadnout tak,že vezmu sousedovi auto,jelikož ho má lepší než já,odjedu si s ním na dovolenou,no a pak mu ho vrátím…myslím,že to pochopí,že jsem mu ho neukradla,že jsem ho pouze neoprávněně použila. Pro jistotu mu hodím do schránky dopis,ať jde rovnou na policii a nahlásí,že jsem si ho neoprávněně půjčila a ne ukradla…