Terez789

Je to správná váha?

Je mi 12 let (22.7.2001) měřím 158 cm a vážím 39 Kg. Je to správná váha?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
mosoj

Ne,není

Co chceš slyšet. Počkej ještě nějaký čas , nebo zde uveřejni fotku.

Quimby

Ne,není

Fotku sem nedávej, ve 12 letech se člověk pořád vyvíjí takže ti to z tohohle jentak nikdo neřekne. Pokud máš podežření, že je něco špatně, tak navštiv svého lékaře určitě ti řekne kolik je ideální váha, nejsi přece jeho jedinný pacient.

anonym

Ne,není

Říká se, že každý cm nad 100 cm výšky má odpovídat váha, což znamená, že bys měla vážit ± 50 kg, ale k tvému věku se mi to zdá nepravděpodobné!

Hlada

Ne,není

Samozřejmě, ze není!
Může jít o vývojovou vadu, poruchu příjmu potravy, psychickou nemoc a jistě i další nemoci. Domluv se s rodiči a navštivte lékaře, který ti určí diagnózu a postup léčby. Na dálku ti ani lékař neporadí.

Kelt

Ano,je

Vykašli se na nějaké BMI, a vztah mezi výškou a váhou. To platí pro dospělé lidi. Ještě ti nezačala puberta, nebo možná ano, ale počkej až za 5 let. Někdo je vyspělejší dříve, dospívá dříve, jiný později. Je v tom mnoho faktorů, otázka dědičnosti, stravy , aktivity atd. Já dávám odpověď ano. A jsou různé typy lidí, někdo je sportovní typ. Podívej se na rodiče, nebo další členy své rodiny. Věřím, že jsi zdravá holka a nějaké kilo navíc, nebo míň se časem dožene. Ber se taková, jaká jsi.

fionkafonka

Ne,není

petra15

ta vyska ano, ale 40 kg je na 10 let…