pn65

Je to špatná grafárna?

Nevím o co se jedná, mám tedy docela starej noťásek, ale myslím že i na něj je to pomalý, když jsem na netu, je strašně pomalej internet, pomalý načítání, video mě to skoro už nepřehraje, přitom mám dobrej signál z wifi, myš mě na monitoru mizí a oběvuje se střídavě. Je možný nějaký nastavení'?

Díky

Odpovědi
Kepler

Nevím o jak starý krám se jedná, ale modely starší pěti let už nestíhají. Hodně záleží na tom, jaký má OS a kolik zvládne RAM. 1 GB na win7 už nemá nárok. Předpokládám, že rychlost internetu je přes 10 Mb/s. Jinak to ekologicky recykluj. Nastavení není možné a upgrade HW u těch hraček taky nejde. To jen tak všeobecně, bez informací o PC se to jinak nedá.

cochee

Já za souhlasného přikyvování Keplerovi, že nespecifikuješ hardware, bych poradil rozhodně starší OS, nejlépe Widle XP (pokud tam máš třeba Sedmy) nebo ještě lépe W 2000, tam už je ale problém, že dost programů je už nepodporuje a tuším hlavní problém s hardwarem – špatná podpora USB. Nebo alternativně GNU/Linux – nějakou distribuci s „lehkým“ GUI, tzn. nejlépe Xfce (rozhodně ne nejnovější KDE nebo GNOME). Ta pomalost bude dána správně hlavně tou grafikou: moderní weby už počítají s moderním hardwarem a webový prohlížeč se „má co otáčet,“ aby to všechno vykreslil a navíc zrovna webový prohlížeč už dávno není nenáročná aplikace, výkonu i zejména RAM paměti si spolkne dost a dost. Totéž platí pro videa, HD je dnes téměř standard a i ne-HD rozlišení bývá jen o málo horší než HD a stará grafika ztěží stíhá nebo vůbec nestíhá.