Avatar uživatele
JájsemRaibek

Je to níže popsaná situace skutečná, nebo jen filmový trik?

Jeden vyskočí z letadla a je jedno, jestli poruchou se mu neotevře padák nebo jej prostě nemá. Druhý si honem nasadí batoh s padákem a skočí za ním.
V letu jej zachytí, otevře svůj padák a daného člověka zachrání.
Nebo trochu opačná situace (což už by asi šlo). Vyskočím s padákem a dotyčného nechám v letadle bez padáku. Ten po chvíli vyskočí za mnou a opět mě „dožene“, chytí se mě a na mém padáku pěkně spolu přistaneme.

  1. co zrychlení? Oba padáme stejnou rychlostí? Jeden musí padat rychleji ne?
  2. To ho udržím při zbrždění ve chvíli, kdy se otevře padák?
  3. V tom druhém případě, kdy se mi otevře padák, tak vlastně zpomalím a on mě může dohnat, ale jaksi mu tam překáží ten můj padák, aby mě zachytil.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lamalam, gecco před 2630 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že teoreticky taková setkání ve volném pádu jsou. Ovládat rychlost a manévrování je možné – po hlavě může letět až 300 km/h, roztažený na placato kolem 200. Ovšem otevřít padák by bylo možné až po vzájemném připoutání. Viděl jsem to i nafilmované a nezdálo se mi to jako trik.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Ses díval na Agenty S.H.I.E.L.D., že? ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Saiph

To by nešlo, protože letadlo se pohybuje a tak budou oba padat po úplně jiné dráze. Tedy předehnat asi lze, dohnat nikoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

  1. rychlost volného pádu se dá regulovat
  2. neudržíš
  3. nevím

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Saiph: a jakpak se asi spojilo i několik desítek výsadkářů během volného pádu? Dělají různé symetrické obrazce, dokonce je to jakási neoficiální soutěž.

před 2630 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek