misicka2310

Je to příznak porodu???

Dobrý den , minulý týden jsem byla u ginekologa a ten mi řekl že je vše v pořádku jen že se miminko tlačí a že má hlavičku hodně dole jsem ve 36 tt. Včera jsem zjistila že jsem otevřená cc 1 prst a mám strach že je to příznak porodu nevíte prosím jestli je to normální a za jak dlouho může porod nastat nebo jestli ho mám čekat už dnes ??? Poslíčky ani kontrakce jsem zatím asy neměla jen mi sem tam tbříško a bolí mě skoro pořád nějak v podbříšku ale to už asy měsíc děkuji za odpověd

Odpovědi
panenka

třeba je to náznak toho že už brzy budeš rodit ale bát se zatím opravdu nemusíš.to by ti musela odtéct voda po 2 minutách nebo po 5 bys měla takové stahy bolestivé to už je pak náznak toho že už je mimčo připravené jít na svět a že porodíš.v podbříšku tě bolet může to je normalní.jakmile ti odteče voda okamžitě jed do nemocnice.hlavně hodně odpočívej

anetadela1

Ráda bych opravila odpověď panenky: plodová vada vám odtéct nemusí. Mě ji u obou holek napichovala doktorka až na sále těsně před vlastním porodem. Jinak já u druhý dcery byla otevřená na 1 prst asi 10 –12 dní než se narodila. Poslíčky jsem neměla nikdy. Jen okamžitý kontrakce. U první dcery po 15 min. Než jsem odjela do porodnice (za 2,5 h po první kontrakci), tak byly po 10 min. V porodnici mi řekly, že jestli budu u druhýho čekat doma takhle dlouho, že to nestihnu. Tenkrát jsem se smála…Pak jsem čekala druhou dceru a kontrakce byly okamžitý (taky bez poslíčků) po 3 min. Byla jsem v šoku, ale v klidu zároveň. Po příjezdu do porodnice byla dcera do hodiny na světě.
Ničeho se nebojte a buďte v klidu. Jestli vám doktor řekl, že je vše v pořádku, tak se nebojte. Držím vám palce.....:-)

Nuk nuk

Pokud jste otevřená na 1 prst, nemusí to ještě ni znamenat, tedy pokud se nebudete otevírat i nadále.
K porodu ale patří i další příznaky, ale ono se to těžko píše, jak to má probíhat, protože každá žena začíná trochu jinak a lišit se mohou i jednotlivé porody.

Jednak byste musela být otevřená trochu víc, ale toho si vůbec sama nemusíte všimnout.
Bolesti v podbřišku mohou být jedním z prvních příznaků, ale to už byste to měla víceméně za sebou, kdyby to byl Váš případ, jestliže už trvají měsíc.
Poslíčky vůbec mít nemusíte, kontrakce mohou přijít téměř „zničeho nic“.
POrod může začít odtokem plodové vody, ale jak už je to zde zmíněno, nemusí. Mě jí také napichovali, ale moje sestra např. ví, že když jí odteče plodová voda, do půl hodiny rodí.
Někomu porod začíná vypadnutím tkzv. hlenové zátky.

Na Vašem místě bych se v klidu natáhla na postel, byla v klidu a pokud možno se nenamáhala. Pokud by se blížil porod, pak se dostaví některý z dalších příznaků. pOkud ne, nic se neděje.