Je to pravda, že supi krouží nad mršinou? Pokud ano, proč ?!

Nejlepší odpověď
badisko

ano je to pravda …protoze sup neni predator a korist si sam nelovi …pouze ceka co zbude z hostiny predatoru …krouzi nejspise protoze je to prone dokonaly zpusob jak se udrzet ve vzduchu bez namahy (tedy uspora energie) vyuzivaji teplych vzdusnych proudu ktere jdou od rozpalene zeme .....

Tak nejak tusim ze se ptate na neco jineho… ale k tomu se nebudu vyjadrovat …

Další odpovědi
Drap

Krouží. Přesvědčují se zda je to opravdu mršina a zda nečíhá nějaké nebezpečí, aby se mohli v klidu nažrat

RemcobCZ

Ano, je to pravda. Živí se tak.

Tady menší uryvek z wikipedie: Supi jsou mrchožraví ptáci, řazení do několika rodů v rámci čeledi jestřábovití. Dokážou sníst i zbytky zvířat, které jsou pro ostatní zvířata nestravitelná

zjentek

po tu dobu nabývají jistoty (instinkty), že kolem už není žádný predátor, který by o kořist či mršinu jevil zájem