Hafanana

Je to pravda, nebo sebemrskačství novinářů? Češi jsou prý pitomí a s cizinci se nedomluví… Kolika jazyky se domluvíte?

Kolika jazyky se domluvíte? Ne žádné podmiňovací časy, ale praktické věci života, jako „chtěl(a) bych toto…“, „kde je…?“

Já jsem si napočítal čtyři (anglicky, německy, polsky, rusky, slovenštinu nepočítám, španělsky to dávám jen maličko).

Jak jste na tom vy?

Jsou češi nevzdělaní, nebo je to jen sebemrskačství novinářů?

Nejlepší odpověď
badisko

čtyři jazyky

Doplňuji:
anglicky ,rusky ,irsky.polsky…a trochu rozumi lotysky…jinak samo ze slovenstina ..

Další odpovědi
Rocker

jeden jazyk

Doplňuji:
Učil jsem se ruštinu,ještě si toho dost pamatuju,bydlel jsem do 24 let u polských hranic,takže polsky se taky domluvím,a taky slovensky.

Orange

jeden jazyk

Připadám si trapně, tady na tomhle serveru každý mluví 4 jazyky jen to hvízdne.

zzzzz

čtyři jazyky

Na gymplu jsem dělala němčinu a ruštinu, na VŠ němčinu a angličtinu, také mluvím slovensky, a polsky, ale domluvím se i s Číňanem, já myslím, že je to jen o tom, zda se člověk domluvit chce.

sevos

tři jazyky

Doplňuji:
německy,rusky a slovensky

led

Nesúhlasím, nemala som žiadne jazykové problémy s ľuďmi hovoriacimi česky rozumela som ich a oni dokonca rozumeli aj mojej…
češtine :)
ale aj slovenčine
V zahraničí tiež nebol problém, veď čeština a slovenčina sú svetové jazyky, naozaj sa nimi dohovoríte na celom svete… za pomoci pantomímy. A to hovorím z praxe.

badisko

musim ale dodat ze kdybych nevycestoval do sveta tak bych umel polsky a slovensky no a zaklady anglictiny.....ten zbytek prisel az casem ..ono se lepe uci za pochodu nez ve skole…;-) u knizek..