redy

Je to pravda, nebo mýtus?

Děti, který maj špatný dětství, jsou v dospělosti zlý?
Ale co je to špatný dětství?
A když jsou velký, tak proč se nechtěj změnit?
Jako že si řeknu dětství stálo za prd a teď budu hodná.
Doplňuji:
Nojo díky mýtus :)
I když sem si jista že víš, co jsem myslela, i s tím měkkým /i/:p

Nejlepší odpověď
iceT

Lidi ani tak nejsou zlí,ale chovají se tak jak byli naučení a co jim bylo v dětství vštípeno,že je normální.Tedy ne všichni.Ale děti prostě v dospělosti mnohdy přebírají model chování od rodičů nebo od okolí.
Co je špatné dětství?Nedostatek rodičovské pozornosti,ne­dostatek financí,šikana ve škole,to že rodiče někteří rodiče vychovávají svoje děti bitím…?I to se může na lidech podepsat.

Další odpovědi
terry

  1. Co je to mítus?
  2. to je na velmi, velmi dlouhou diskuzi.

tom004

I když budu určitě pokárán, není to pravda, ani mÝtus. Určitě na to má vliv mnoho dalších „událostí“ v životě každého jednoho z nich.

dudu

Naprotosto souhlasím s kolegyní „iceT“ pokud jde o první odstavec.
Naopak mám odlišný názor na tzv. „špatné dětství“: většinou jde o ratolesti nucené žít v rozvrácených manželstvích nebo neúplných vztazích. Namísto péče obou rodičů jsou děcka zahrnována nadbytkem finančních prostředků, podléhají španému příkladu „vychovatelů“ u nichž nad morálkou a etikou převládla zpupnost a nadutost.
Tato mláďata sice mají lidskou podobu, ale bez vlastní viny postrádají vlastnosti jako jsou úcta a soucit ke druhým a často též mívají nepřijatelně posunut práh vnímání cízí bolesti.

led

Na povahe dieťaťa sa najviac podielajú vplyv okolia (to aj rodiny) a skúsenosti nadobudnuté postupom času.
Špatné detstvo – je to otázka názoru.
Napríklad „sladký rodinný“ film Modrá lagúna, kde stroskotané deti vyrastali v raji prírody. Mnohé deti im na jednej strane závideli ich šťastné detstvo v krásnej prírode s možnosťou stáleho kúpania (Michal Kole by si zamaškrtil), bez rodičov a ich neustáleho napomínania a hlavne bez školy, ale na druhej strane im bolo ľúto ich špatného detstva plné osamotenia bez kamarátov, bez tabletu a Facebooku, bez televízie, bez rodičov a ich lásky…
iceT a dudu – ano…

huxa

co je špatné dětství? Jestliže si v dětství nemohli užívat a teď již mají volnost, asi si to budou chtít vynahradit, jestliže je v dětství mlátili, nedivím se, že se někdo chce pomstít, ale většina si dokáže poté užívat již život bez šikany a nechtějí ztrpčovat život nikomu jinému, to je vše ale už o inteligenci a hlavně choutkách daného člověka.