SonsyMite

Je to pravda?

Je pravdou, že bude prezident volen občany?

Nejlepší odpověď
jmhad

Slováci ho už volí několik let.Tak proč ne také my?A oni si také volí starosty obce.A my ne!

Další odpovědi
Děda Louda

To ještě bude boj. Nic takového, jako přímé volby nejen prezidenta, ale třeba také starostů a dalších, se pranic nehodí stranickým grémiím a klikám při prosazování vlastních cílů (tj. prospěchu).

Drap

Zdá se , že to pravda bude. Podle mne ale to neni šťastné řešení. Rozhodovat se budeme potom jenom na základě doporučení a manipulací, co nám o případném kandidátovi poskytnou média. Také to bude silně ovlivněno tím, kolik peněz získá klika daného kandidáta na reklamu a předvolební akce.

dudu

Když chtěl římský císař odpoutat pozornost lidí od některých událostí nebo zklidnit celkovou náladu, vyhlásil dobu her a dal jim chléb. A potažmo dnes přímá volba prezidenta politikům vytvoří prostor a atmosféru, kdy lidé budou prožívat „cirkus“ kolem voleb a už vůbec nebudou kontrolovat co ti hošani v parlamentu a sněmovně páchají za nové lumpárny. Osobně se této situace a odpoutání veřejné pozornosti od toho podstatného velmi obávám.

terry

Vypadá to, že ano.

Babe

To se rozhodne.

pat a mat

Myslim že současný prezidrnt to pojmenoval docela výstižně: mega-seperstar.