Klarisa

Je to pravda?

Je pravda,že když chcete svou zdravotní kartu od své lékařky od které odcházíte k jinému lékaři,že vám ji nevydá,že jsou na to předpisy?Přitom nový doktor říkal,že ji mám donést já sama.Prý nový doktor si ji musí sám vyžádat.Potřebuji nutně k lékaři a musím ted čekat týden.
Doplňuji:
Nedala mi žádnou žádost,slíbili,že kartu pošlou v pondělí a neposlali,lékařka chce se mnou mluvit,asi aby mě přemluvila,at u ní zůstanu,schválně zdržuje,dělá mi potíže jako vždy,přitom ví,že mi není dobře.Asi mám infekci,mám i hnisavé vředy na těle,ale musím čekat.K ní nepůjdu,protože mi nepomůže.

Odpovědi
fortin

Vaše nová lékařka vám má dát žádost o dokumentaci. Máte to? Složku můžete doručit sama, nevidím nikde problém.

panenka

pokud ju vám nechce vydat běžte normálně na prohlídku k jinému lékaři ten at vás ošetří zeptejte se ho zda by jste k němu mohla přejít pokud vám řekne ano a nebo lékaře už vyhlídnutého máte kartu si může vyptat lékař od vaší doktorky.udělejte zkrátka novou registraci u nového ošetřujícího lékaře řeknite mu váš problem a uvidíte že jakmile si vyžádá vaši kartu on sám tak to bude rychlejší než abyste čekala až vám jí dá nebo přepošle ona sama.

pawlyk

Lekar je podla zakona povinny umoznit vam spravit kopiu vasej lekarskej spravy. Momentalne ale nepamatam, ci na vase alebo jeho naklady. Pokial nebude suhlasit, okamzite adresujte pisomnu staznost na vedenie nemocnice!