kamila44444

Je to pravda?

Říká se, že když se věnujete sprintu, tak sprint dělá svaly a ve vytrvalosti spíše hubnete a ztenšují se vám nohy.Je to pravda?Nebo i vytrvalost dělá jen svaly?
Doplňuji:
Jsem také sprintérka a je mi 13 let. Mám už celkem svaly a le ještě je nemám moc vyrýsované.Jen když jak kdyby zatnu nohu tak se mi vyrýsují hodně. Bylo by u mě možné ztenšit nohy pomoci vytrvalosti? Ještě tam tuk určitě mám.Nechci být moc osvalená! :/

Nejlepší odpověď
ondra07

No, já jsem sprinter, takže ti řeknu jednu věc. Sprinteři jsou hodně osvalení, ze sprintu ti rostou svaly snad všude- na rukou, břiše, stehnách, lýtkách, zádech…
A vytrvalci jsou hubení a svaly mají možná tak na lýtkách…
Se podívej na nějaké závody atletiky a uvidíš velké rozdíly mezi sprintery a vytrvalci…

Souhlasím s Drapem, ale u sprinterů se ty svaly tvoří rychleji a na víc částech těla…
Snad ti to bude stačit :)

Další odpovědi
Drap

Každý běh v první fázi ubíra tukovou hmotu, a postupně se tvoří svalová hmota.

SeptikB

Sprint → vysoký výkon na krátký čas → velké svaly.
Dlouhé tratě → výkon udržen co nejdelší dobu → tělo musí být co nejlehčí → menší svaly s velkou výdrží.

briketka10

opakovaná otázka..podívej se na své dřívější otázky, ptáš se již počtvrté..

terry

Podívej se na některé vrcholové závody v TV.
Jsou sice trochu vyrýsované, ale nezdají se mi extra svalnaté. Jen mají vypracovaná těla.

ReHu

Podívej se na některé starší úspěšné kolegyně. Není to tak hrozné s těmi svaly.
Také jsem dělala na ZŠ lehkou atletiku a svyly v pohodě.
Nebo se podívej na některé záběry z MS ne olympiády. A udělej si představu sama.
Také záleží na tom, jak dlouho a jak důkladně se sprintu chceš věnovat.

pizlicka

no,ja jsem vytrvalostni bezec,konkretn beham pulmaratony a nohy mam pry jak dostihovy kohout:))to znamena hubene,zadne svaly.SeptikB to popsal zcela presne.