flodur

Je to porušení práva na ochranu osobnosti?

Může poštovní doručovatelka sdělit třetí osobě jaký obnos peněz mi přišel na Poštu?Nevíte prosím někdo jestli je to na žalobu?Děkuji!

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nesmí sdělit.

Ale selhání jedince se asi nezabrání.

Další odpovědi
Mapel

Nesmí, ale prokázání je dost složité a mohla by se žaloba obrátit proti tobě. Chtělo by to znát podrobnosti, ale spíše do toho nešel.

jmhad

Já myslím,že hnát to na žalobu je zbytečné.Zajdi za poštmistrem,řekni mu své podezření a požádej o případnou nápravu.Může to být jen tvá domněnka a taková uražená poštovní žena může být horší než podebraná pata.

Fidel

Domnívám se, že přestože by to možná bylo žalovatelné, tak tento spor můžete vyhrát tak na 50% (zatím jsem vám toho moc neřekl…) a bude vám to trvat min. 2–3 roky. Lepší je si stšžovat na generálním ředitelství České pošty a chtít písemné vyrozumění o tom, jak s „pošťákem“ bylo naloženo. Kdyby se to stalo mně, udělám raději bor*el na poště…