Avatar uživatele
Radak

Je to podvod? Prosím o radu.

Přišel mi email z anglie od paní, která o sobě tvrdí, že má rakovinu a umírá. Nemá děti a své peníze chce odkázat sirotkům. Je to podvod? Maily kde neznám odesílatele mažu vždy jako spam, ale nad tímhle přemýšlím celý den a nedá mi to. Budu ráda za všechny názory, jak byste se zachovali.
Doplňuji:
Ta paní peníze nechce, chce někam odkázat svoje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Radak

Zajímavá 0 před 4809 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

že máte vůbec odvahu otevřít e-mail, který nečekáte…
spam, spam, spam.

Doporučuji držet sa Vaší zásady – pokud neznáte odeílatele, nebo nečekáte nějaký e-mail, nebo Vám přijde evidentně strojový překlad, BEZ PŘEČTENÍ a bez rozpaků vyhodit jako spam.
A neuvažovat „co když“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nicos12

Ano je to podvod!

Na internetu ted koluje velke mnozstvi takych mailu!
Doplňuji:
Casem se vam bude ptat na penize… Princip tohoto mailu, je prave se divat jestli jste citovy clovek..

A jak vas dostane co citu, cas, klidne po 6–12 mesicu, od vas odlaka penize…

Je to bezny podvod ktery pochazi z afriky…

Upravil/a: nicos12

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Neodpovídejte je to podvod.Podobné maily chodily i že nějaké dítě umírá na leukémii apod.Máte dobré srdce,ale podvodníci se neštítí ničeho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SinceX

HOAX – maily, které nějakým způsobem „otravují uživatele“. Může být jak charitativní, bezpečnostní, ale i řetězový – pošli tohle to, co nejvíce lidím.

Doporučuji zhlédnout www.hoax.cz, jestliže tam najdete tento mail, tak automaticky zjistíte, jestli je to podvod, u každýho je to i zakomentovaný, proč a kdy to vzniklo :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud chce peníze odkázat sirotkům, tak ať je odkáže.
Co s tím jako máme tady dělat. Pokud je z Velké Británie, tak moc dobře ví ve kterých jejich bývalých kolonií je nadbytek potřebných sirotků.

Pokud chce dávat peníze které jí lidi pošlou, tak to si každý může rovnou sám poslat tak, kde sám cítí, že je to potřeba.

Nicméně vsadím se, že už máte v PC celkem dobrý vir

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stana73

Samozřejmě nereagovat!Selským rozumem-jak paní z Anglie přišla na vás? Co po vás vlastně chce? Anebo se tím vůbec nezabývejte a hlavně neodpovídejte na mail.Podvodníků je spousta a ještě víc lidí,kteří jim naletí.A nejvíc ze soucitu.Nedivila bych se,kdyby nějaký „dobrák“ vyhlásil sbírku na syna Šeherezády a soucitní lidé posílali :)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Vykašlala bych se na to, nad spamy člověk nesmí přemýšlet, nebo by sentimentálně domyslel k tomu, že vlastně chce pomoct.
Kdyby paní vážně umírala a chtěla pomoci sirotkům, myslíš, že by si nenašla spojení na nejbližší anglickou charitu? A místo toho by otravovala cizí lidi v cizí zemi? Na první pohled se to sice možná tváří jinak, ale bude za tím nějaká podobná bota.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
wijan

Takových emailů jsem dostala několik, dokonce jsem mohla peníze dostat přímo já… Smazat a nereagovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

Já tady ty žebrací maily rovnou hlasím jako spam. Adresu mohou získat na různých portálech kde je registrace . Nikde není bezpečno a na netu tuplem ne a takové ty podmínky co jsou při registracích že nikdy nebude společnost dávat váš email třetí osobě to je jen jedna velká lež

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Zeptej se ji, jak se o tobě dozvěděla a proč chce peníze právě od tebe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek