Je to opravdu sládkem?

Spousta pivovarů vaří pivo ze stejného ječmene, stejného chmele, ze stejných extraktů, ze stejné vody a pivo v chuti je přitom velice rozdílné.

Nejlepší odpověď
annas

Byla jsem několikrát na exkurzi v pivovarech Říká se, že sládek pivo vaří, ale výčepní ho dělá.

„Ale při výrobě piva je voda nejdůležitější ze základních surovin, Kvalita vody přímo ovlivňuje kvalitu piva. Rozhodující u vody je její tvrdost a obsah minerálů a solí. Obecně se dá říci, že měkká voda je vhodnější pro výrobu světlých piv a tvrdší pro výrobu tmavých.
Ne každá voda, klasifikovaná jako pitná, je vhodná k vaření vybraného druhu piva.“
http://www.pivovar-kynsperk.cz/in­dex.php/cz/su­roviny-na-vyrobu-piva

Třeba voda na výrobu piva v Litovli má podobné složení jako vod pro výrobu plzeňského piva. Moravská piva Zubr, Holba a Litovel jsou nejlepšími výrobky nejen na Olomoucku. ale jsou ceněna i v zahraničí. Jednotlivé značky vyhrávají různé soutěže.

Další odpovědi
gecco

Chuti piva závisí nejen na použitých surovinách, ale hlavně na jejich zpracování – takže jo, je to sládkem.
😉

anonym

To by hloupej neřekl,ale voda je všude jiná a sládek to ví.

mosoj

Když dva dělají totéž není to totéž.
Při technologickém procesu biokvašení se uplatňují faktory které nás ani nenapadnou. Fermentační procesy patří mezi nejnáročnější biotechnologie, ve kterých se uplatňuje třeba i to, zda kvetou stromy

anonym

Jugárku, ví to sládek, ví to annas a ty víš prd!

anonym

Tak tu vodu Plzeň musí brát se Želivky, kam já rád chodím močit do nádrže.

ten který je

Tam jsem chodil pytlačit ryby.:-)

anonym

Ty pacholku! 🙂 Do mojeho revíru!

ten který je

Štiky,boleni,okouni :-p