Thomassito

Je to omezování osobní svobody?

Zdravím, minulý týden jsem se teprve po ročním vztahu rozešel se svou dívkou, která mi ted začala dělat vážně pekla. Už v minulosti se náš vztah potýkal s virtuální přítomností jiného muže. Přesněji řečeno si psala erotické zprávy se svým kamarádem, přišel jsem na to a odpustil ji. Hodili jsme tlustou čáru za minulostí a začali na novo. Ovšem má důvěra k ní už byla na bodu mrazu, udělal jsem jednu zásadní chybu a to že jsem ji do jejího PC nainstaloval aplikaci PhoneMyPc což je vzdálená plocha počítače na mobilu. Tudíž jsem na svém mobilu viděl vše co dělá a to jsem nejspíš neměl dělat. Po pár týdnech jsem viděl jak si opět píše hodně detajlní a peprné zprávy s dalším kamarádem. Což mě vážně dostalo protože jsem byl do ní blázen, v tu chvíli jsem náš vztah ukončil, neustále mi psala sms jak moc mě miluje a že to není pravda apod. jenže já to viděl na vlastní oči. Druhý den její zamilované sms pro mě pokračovali avšak také pokračovali erotické zprávy na FB s ním. a to vše zároven. Společné výsměchy jak jsem ubohý že jsem si to četl a sexuální domluvy neměli konce. Bylo mi těžce. S brekem jsem ji oznámil at pro mě něco naposledy udělá a smaže si ten program z Pc, že mi vážně není příjemné to číst a zároven koukat na její zamilované sms co mi píše. Došlo ji že její výmluvy jsou zbytečné. Definitivně jsem to ukončil. Poštěstilo se mi a dotýdne našel dívku která se mi věnovala a vypadalo to s ní moc hezky. Jakmile to má ex-přítelkyně zjistila, napsala mi že at se těším na pozvánku od policie za Omezování osobní svobody – 171 trestního zákoníku, hlava 2( trestné činy proti svobodě a právům na ochranu osobnosti a soukromí ) holt má známého právníka. A ted, je možné že mě straší nebo jsem v tom vážně až po krk?
Doplňuji:
To podotýkám že si ještě založila nový profil kde si mě dala do ignor a přidala si všechny své přátele kterým psala at ji nepíšou na starý profil protože znám její heslo a terorizuju a pronásleduju ji, samozřejmě mezitím mi stále psala jak moc mě miluje at ji to odpustím a vrátím se k ní.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud to myslí vážně, tak bys opravdu strach mít měl, jelikož ses tím, že jsi ji do pc nainstaloval nějaký program na sledování dopustil trestného činu.
Na omezování osobní svobody bych to však neviděl, ale spíš se jedná o trestný čin:
§ 182 Porušení tajemství dopravovaných zpráv
(1) Kdo úmyslně poruší tajemství

  1. uzavřeného listu nebo jiné písemnosti při poskytování poštovní služby nebo přepravované jinou dopravní službou nebo dopravním zařízením,
  2. datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá, nebo
  3. neveřejného přenosu počítačových dat do počítačového systému, z něj nebo v jeho rámci, včetně elektromagnetického vyzařování z počítačového systému, přenášejícího taková počítačová data,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
Doplňuji:
Bolaku v tom případě bacha na naplnění podstaty trestného činu vydírání. Ono nevíš co může takový člověk udělat.

Další odpovědi
Damiana

JájsemRaibek má asi pravdu, já se tě ale budu snažit trochu uklidnit, když on tě právem vystrašil.
Jestli máš od ní zprávu, kde doslova stojí, že se: Máš těšit – je to výhrůžka z její strany. Být tebou, použila bych to hned proti ní. Ať si to děv(en)ka rozmyslí…

bolak

Víš , šmírovat svoje nejbižší se nevyplácí, člověk si říká, bylo by dobrý vědět co si o mně myslí, co dělá když zrovna nejsem doma, a pak to takhle dopadá. To je obdobná věc, jako číst jí deníček, ono je to lákavý ale nakonec se o sobě dozvíš takovejch věcí, který ve skutečnosti vědět nechceš :) ..a i když víš že to tak je, tak pořád tak nějak doufáš, že to ta druhá osoba na tobě nevidí, a pak to najednou uvidíš napsaný na papíře… Nebo najmout si nějakýho paňácu a testnout její věrnost, to je pitomost snad úplně největší…

Já jen nechápu, jak jsi mohl bejt tak hloupej a říct jí , že jsi jí do počítače nainstaloval prakticky špionážní software, to si přece musel musel už předem tušit, že se něco takovýho stane. No nic, co už s tím teď.

Řešení zbejvá podle mýho jediný, a to vyhrabat na ní něco co by ji mohlo zdiskreditovat, nějaký její tajemství za který se stydí, tak aby věděla že pokud půjdeš ke dnu, stáhneš jí sebou. Tedy aby se jí vyplatilo obvinění stáhnout. Můžeš taky přidat šíření pomluvy, nebo jak se tomu říká, když o tobě někdo rozhlašuje že ho pronásleduješ a terorizuješ a není to pravda. Plus naznačit, že v případě že to bude chtít řešit právní cestou, do toho hodláš zatáhnout celou její rodinu a přátelé jako svědky, že je hodláš vláčet po soudech a poždáš soudce, aby ji poslal na psychologický vyšetření, pokud má takovýhle paranoidní bludy. Samozřejmě důkazy z toho šmírovacího programu, že říkala to co tvrdíš že říkala a jednala tak jak popisuješ že jednala, si schovej pro možné stání, případně své ex oznam, že všechno co napsala na svém počítači použiješ jako důkaz před soudem, pokud k němu dojde a nejen že tě sprostěj viny, ale že pravda nakonec vyjde najevo a všichni z jejího okolí uvidí, co je ve skutečnosti za člověka. To by jí mohlo vyděsit. ;)

anonym

Je to hrubé porušení osobní svobody. Jsem daleka toho, abych tady odsuzovala Tebe nebo Tvou expřítelkyni. Co je mezi Vámi, je mezi Vámi. Co bylo, to je také Vaše věc.
Bez vědomí majitelky PC jí nainstalovat do počítače program, abys ji mohl „šmírovat“, to je hodně velké „svinstvo“. Nedivím se, že udělala opatření, která jsi výše popsal.
To Tě vůbec nenapadlo, kam to povede? Žárlivost Ti natolik zaslepila oči, že jsi přestal myslet na důsledky takového skutku? Kolik je Ti let?
Nedokážu určit ze Tvé otázky, zda jsi již plnoletý, tedy také plně zodpovědný za svoje činy. Pokud ano, tak hledej řádné zdůvodnění toho, proč jsi zasahoval do počítače jiné osoby takovým způsobem. Polízanice z toho může být každopádně pořádná.
Neodpustitelná chyba byla, vyslepičit nakonec exce, že jsi ji „šmíroval“. Bylo by rozumnější zavřít oko nad zkontrolovanou korespondencí, zajít za ní a pod nějakou záminkou kontroly počítače program podstranit sám. Jenže můj názor je, že jsi neměl právo něco takového vůbec nainstalovat.
Dobře si ulož její sms. Nejlépe by bylo přehrát je do počítače a vytisknout. Dojde-li na šetření na policii nabo dokonce na soud, budeš potřebovat veškeré důkazy na svou obhajobu.
Na Tvém místě bych asi udělala jediný rozumný krok, abych to všechno napravila. S exkou bych si domluvila schůzku, abychom si vše vysvětlili, omluvila bych se jí za nečestný způsob svého jednání, požádala ji o dovolení smazat soubor z počítače a snažila se s ní rozejít v dobrém.
Naschvály a zlost v ničem nepomůžou hlavně Tobě.

pizlicka

jak poznam,ze mam neco šmírovacího v pc?