flodur

Je to nemoc nebo úchylka

Je to normální že někdo telefonuje denně ale opravdu denně 8–10 hodin pouze s krátkými přestávkami na toaletu a půl hodiny na oběd a už více jak rok ? To přece musí mít brzy nějaké následky ne. Znám opravdu takový případ a je to rodu ženského..
Doplňuji:
Call centrum beru,ale já to mám bohužel doma..

Nejlepší odpověď
iceT

Ty jo a kdy vaří a stará se o dům?Doufám,že ti dá alespoň najíst…A normální to není,to teda ne.
Doplňuji:
G-
věci by měly člověku sloužit,ne aby byl jejich otrokem.10 hodin s telefonem u ucha mi už jako otroctví přijde,kór tehdy,kdyby se telefonovalo jen s jedním člověkem,protože je lepší hovor zoči voči,navíc bez výhodného tarifu to musí stát nemalé peníze…to jen tak.

Další odpovědi
Drap

Jako normální mi to nepřipadá.

arygnoc

je to choroba, volá nomofóbia. postihnutý sa volá nomofobik.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=no­mofobik

Reezo

Správná otázka je proč to dělá? To se nejlépe dozvíš, když se jí sám zeptáš.
Dle základní psychologie odhaduji, že dotyčná osoba může být nespokojená, smutná nebo cokoliv jiného a právě tím hovorem si kompenzuje trápení. o chorobě bych přemýšlel pouze, kdyby mi nebyla schopná odůvodnit proč volá tolik…

anonym

Možná teď řeknu vedle těch pokusů o upálení, zavření do blázince nebo rozbití telefonu cosi s čím se nikdo nesmíří, … ale co takhle zkusit v takových nicotných případech přivřít oči a najít v sobě trochu tolerance k druhému ? Předtím než začnete v člověku hledat blázna blázna jen proto že nějaké návyky má jiné …

anonym

Pracovníci cool center to mají dokonce jako pracovní náplň. Tam to úchylka rozhodně není, ale je pravdou, že to tyhle lidi nesporně poznamenává. Znám takovou, která telefon neodkládá ani když jde na toaletu. Zblbnout se dá všelijak.
Doplňuji:
A cihlu najít neumíš? Mobil je většinou křehčí. No a když to nepomůže, tak cihlová narkóza taky zabírá spolehlivě.