roxy52

Je to nějaká závada,když na plynovým kotli ukazuje teplota vody asi o 20 °C víc než normálně ??

Vždycky bylo tak kolem 60 °c a dnes skoro 80 °C.
Doplňuji:
Právě na kotli mám nastaveno 55–60 °C.

Nejlepší odpověď
mosoj

A jak je nastaven termostat ? Hlavně ten na kotli !
Doplňuji:
Tak dál. Má ta voda opravdu 80oC ? On při této teplotě je to již pořádný hicung. To by jsi se o potrubí spálil až na puchýř.
Pokud nemá špatně ukazuje teploměr. Pokud má je vadný termostat.

Další odpovědi
Děda Louda

Na začátek ledna jsou poměrně vysoké venkovní teploty. Přizpůsob tomu výkon kotle.
Kontrolou teploměrů a termostatů nic nezkazíš, ale tyto úkony se přeci provádějí už před začátkem topného období, takže se výrazně sníží riziko problémů nastavších za plného provozu, zvláště v situacích, kdy není k dispozici dostatečný záložní zdroj. Též se předpokládá důkladná kontrola a údržba všech součástí systému včetně čerpadel a regulačních prvků, elektroinstalace, těsnosti soustavy apod.

anonym

Pokud je rozdíl mezi nastavenou teplotou a zkutečnou teplotou tak velký, je nejspíš vada v čidle termostatu. Toleroval bych odchylku 3–5°C, jinak výměna termostatu.