Je to nějak ošetřené v legislativě, když lidé nepřijdou volit?

Nikdo z voličů by nešel volit, co se stane. Budou dál vládnout strany v PS, krajích, obcích?

Nejlepší odpověď
Drap

U moci by zůstali pouze v případě , že volby by byly uznány za neplatné, a to pouze do dalších vyhlášených voleb.
Takováto situace však nastat nemůže. Dá se s určitostí říct, že k volbám by přišel nejméně jeden člověk, třeba ten co je volený a jelikož se počítá počet platných hlasů, tak by platilo to, co zvolil on sám.
Nejít k volbám, neni řešení, spíše naopak.

Další odpovědi
Reuef

ano; zustali by u moci soucasni mocipani…jenze takova situace nastane mozna jen v malych vesnicich a to pak tusim to starostovani zaopatri nekdo ze sousedni obce…

anonym

Dudu, hodně lidí tohle navrhuje na netu, je to sice extrém, ale teoreticky mne to zaujalo. Pravdu má Drap, protože kdo bude volený, tak jde volit, sichr je sichr.