redy

Je to možný? Nebo to je přímo zakázaný?

Když má rodina svoji hrobku,můžou si tam pochovat svého psa?
Nebo je to proti etice?
Jedna známá by chtěla, aby jejich pes byl snima i po smrti.
Nikde se neptala protože má obavu aby se neznemožnila.
To mě je fuk, a tak se zde ptám.
Děkuju

Nejlepší odpověď
huxa

Ano, běžně se to dělá, jako něco proti etice by to mohl považovat člověk, co nikdy neměl mazlíčka, ovšem pokud lidi berou psa, jako člena rodiny, také se s ním často nechávají pohřbít. V zákoně nic o uchovávání pozůstatků s dalšími pozůstatky není (pouze, že se s ostatky musí chovat důstojně).

Další odpovědi
marci1

V zákoně o pohřebnictví č. 256/2001 Sb. se hovoří jen o lidských ostatcích. Pravděpodobně by dostala pokutu.

http://www.poh­rebiste.cz/stran­ky/archiv/moni­tor/2014/140225­.htm

anonym

Na hřbitovy se zvířata nepohřbívají. Je možné ale nechat si psa zpopelnit a urnu do hrobky uložit. Takových případů je hodně.
Přesnou odpověď známá dostane u správy toho „svého“ hřbitova.

arygnoc

nie je to zakázané, nie je to ani proti etike.

ale nadruhej strane, je to predsa len iba zviera.
pokladám za pridzenejšie dávať lásku človeku.

keď dávate lásku zvieraťu, prečo nie trebárs aj zemiaku (aj to je jedlo) alebo šroubováku?

ale ľudia sú uletení všelijako, však.