mosoj

Je to možné ?

Přírodní katastrofa která udeřila na Japonsko je hrozná a přeji postiženým lidem aby ji co nejrychleji zvládli.
Bohužel přírodě nikdo neporučí. Sám jsem přispěl na konto.
O to smutnější je, že záchranné akce tam probíhaly naprosto chaoticky. Lidé neměli vodu ani jídlo !!!

Co je ale trestuhodné je chování firem i státu kolem jaderných elektráren. Od začátku jsem měl tušení, že něco není v pořádku ( jsou zde moje otázky z té doby ). Dnes se ukazuje že situace je mnohem horší. Při výstavbě se šetřilo, a kontrola která byla těsně před zemětřesením se odflinkla a následky katastrofy byly silně podceněny.

Dnes dokonce proběhla v médiích zpráva, že další tři lidé byli silně zasaženi radioaktivitou a to prosím prý proto, že někde u reaktoru šlápli do kaluže silně radioaktivní vody a nasákla jim obuv !!! Proboha jaké obleky to mají !!!
To každý náš socialistický voják měl u postele tzv. atombordel. Jestli by to pomohlo nevím, ale určitě boty byly z gumy aby byly omyvatelné.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím, jestli to řeknu přesně, ale připadá mi to jako v tom filmu ponorka U96, kde při úniku radioaktivity měli ti rusáci jen protichemické obleky a jediný lékař na palubě silné ozáření léčil acylpirinem, protože nic jiného neměl.
Nejdůležitější bylo, že ten poslední, co tu trubku přivařil byl „geroj“ a toho se cení nejvíc.
To samé jako u nepotopitelného Titanicu, nač jsou záchranné čluny, když je nepotopitelný.
A dalo by se říct mnoho dalších.
Vše je v dokonalém pořádku a není třeba se na nic připravovat, není třeba nic mít, vše je OK a najednou katastrofa a všechno je víme kde.

Takže ono podceňování se děje všude a u všeho, ale jak se říká: Tak dlouho se chodí..... a dál to každý zná.

Samozřejmě je mi těch lidí velmi líto, ale v první řadě by tam měli být na odstranění škod konstruktéři a další, ale těm se do toho moc asi nechce a určitě ví proč.

Je to jen můj názor na tuto věc, ale stejně držím palce, aby to dopadlo co nejlépe.

Další odpovědi
led

Nehádzala by som to len na konštruktérov a tzv.priamych tvorcov. Kdesi v ich tieni sa schováva hlavný vinník,

  • ten kto zadal a schválil prácu a hlavne ten kto to celé financoval (a tlačil cenu čo najnižšie)

Poznáme to z praxe aj u nás, ako nás zadávatelia prác tlačia s cenou dole. Niekedy aj za cenu porušenia bezpečnostných, finančných a iných zákonných predpisov (…ak sa ti to nepáči, na ulici čakajú ďalší…). Ale priamu zodpovednosť máme my.

stana73

Těžko říct,co se tam vlastně děje.Obyčejní lidé na ulicích zvládali vše bez paniky,jsou úžasně disciplinovaní,šet­ří i elektriku atd.Dálnici opraví za neuvěřitelných šest dní! Na druhu stranu odborníci,kteří maji zabránit světové katastrofě udělaji školáckou chybu.Nebo je ještě větší „odborníci“ špatně vypravili na smrtonosnou výpravu?