redy

Je to má věc nebo ne?

Lékař zakázal notebook do nemocnice,přitom vím že v nadstadartu maj televize,je to tak velkej rozdíl?
A může vůbec tohle zakázat děkuju

je to jen prohlídka asi na týden,nějaký testy.

Nejlepší odpověď
briketka10

pokud by na pokoji byly nějaké elekronické přístroje,
tak by se o zákazu dalo uvažovat, jinak ne, běžně si
pacienti do nemocnice NB berou i na sledování filmů ☺

Doplňuji:
třeba z důvodů rušení ostatních pacientů
si jeden pán bral NB na chodbu v noci, aby
se mohl v klidu dívat se sluchátky na filmy a
já okusovat od sestry grilované stehýnko a
jiné dobroty, vždy jsme se potkávali byla to
legrace, ve dne jsme chodili pak kouřit s paní
z pokoje a sestry nám ani jemu nic nezakázaly..

Další odpovědi
led

Notebook v nemocnici (nie nadštandart). Ošetrujúci lekár má právo (i povinnosť) zakázať akúkoľvek činnosť pacienta, ktorá nepodporuje, či dokonca odporuje, liečbu. Na druhej strane, ide o zodpovednosť za prípadnú stratu, krádež, poškodenie, v prípade neprítomnosti pacienta na izbe, kto zodpovedá? Nemocnica zodpovedá len za predmety, ktoré sú na izbe so súhlasom zodpovedného pracovníka nemocnice. Je notebook odsúhlasený týmto pracovníkom?

Mapel

Pokud budeš signál přijímat vzduchem, tak na to má lékař právo. Z tvého notebooku se stává vysílač a může ovlivnit činnost lékařských přístrojů. To platí i o mobilech. Podrobné informace ti podá technik nemocnice. Bez znalosti instalace přístrojů a bezpečnostních zón nejde takto odpovědět.

Drap

Myslím, že toto je plně v kompetenci ošetřujícího lékaře. Jistě má své opodstatněné důvody.

www

Lékař tě léčí. Proto na možnost s ohledem na tvoji Dg. ap. stanovit i toto.
Doplňuji:
Oprava – „proto má možnost“.
Možná v nemocnici budeš i bez té TV. To je věcí zase dalších lékařů.

Damiana

Hlavně by ti měl říci důvod, proč ti ho zakazuje. Jestli je to z hlediska zdravotního (musíš být v naprostém klidu) nebo jsou v místnosti důležité přístroje, které by mohly být aktivním Ntb rušeny a ovlivněny, možná se bojí krádeže a následně otravného vyšetřování atp.
Každopádně jestli je to jen vyšetření, nevidím důvod, proč bys ho mít nemohla. Knížku ti přece také nezakáže.

Michal Kole

To je dost divný.

Kdyby jsi prošvihla nějaký důležitý email tak by ti musel lékař zaplatit škodu.

Maximálně pokud by ti ten notebook ohrožoval zdravotní stav, tak by byl zákaz oprávněn. Jinak ne.

mosoj

Je to věcí jenom nemocnice. Pokud se ti to nelíbí jdi do jiné !

nimbus4

Tento zákaz není potřeba respektovat.