Je to lék umocněn na druhou? Vylouhované konopí ve vínovicí, slivovici?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží zřejmě na tom, zda je o tinkturu nebo macerát. Alkohol přijímá aroma a chuť jednotlivých drog a rozpouští látky v nich obsažené.

U macerátu silnější alkohol „vytahuje“ a rozpouští tyto látky snáze a rychleji, slabší méně snadno a pomaleji. Tato okolnost je velmi důležitá a volba síly lihu a doby, po kterou mají býti drogy jeho účinkům vystaveny, má bezprostřední vliv na aroma, chuť a vůbec jakost výrobku.

V mnohých pojednáních, pokynech a receptech není síla lihu ani doba potřebná k maceraci udána. V jiných opět je udáno pouze „silný líh“ a doba neurčitým údajem „co možno nejdéle“ nebo „čím déle, tím lépe“ apod.

http://www.tech-info.cz/extrak­ce.html

Pokud jde o bylinné tinktury uvádějí staré knihy jen louhování v čistém lihu, v němž se účinné látky mnohem lépe rozpouštějí a organismus je také lépe využije. Navíc ethylalkohol je kapalina, kterou příroda přirozeně produkuje v miliardách tun.

http://www.mo­jestarosti.cz/po­radna/zdravi-nemoci-me-zavislosti/by­linky/bylinne-tinktury-ucinne-latky-se-lepe-rozpousti-v-lihu-nez-vode.html

Užívám tinkturu z lichořeřišnice proti kašli, ale musím říct, že jde opravdu o silný extrakt. Musím dávkovat opatrně, jinak mně tinktura „rozhodí“.

Další odpovědi
dudu

Kazit dobrou slivovici jakýmsi býlím je zhovadilost a už jen podobný nápad zasluhuje potrestání!!!

anonym

Nikdy jsem to nezkoušel – ale z ´doslechu´ vím, že jestli tě tato kombinace nevyléčí, pak ti rozhodně vylepší náladu natolik, že ti nějaká choroba bude fuk.

thc se v alkoholu neuvolnuje… takze pokud spolu s panakem nesnis i jednu sisku konopi tak to nema zadnen efekt

Emefej

Pokud potřebuješ výluh z konopí, použij olej, nikoliv alkohol.

Kamilovo

Já jsem toho názoru, že alkohol pro naše tělo rozhodně prospěšný není. Konopí tak do svého těla dostávám lavně formou CBD oleje, který pravidelně nakupuji na https://www.cib­dol.cz/cbd-olej Jen tak totiž do těla efektivně dostanu konopí i s všeho jemi skvělými vlastnostmi a bez nežádnoucích účinků.

mosoj

Plkání, pravdu má 4154.