kruttor

Je to legální?

Odhadem čtyřikrát do roka vytvořím někomu web. Výdělek za web v řádech stokorun. Je to podle vás nahodilý příjem? Od jaké hranice by to podle vás nahodilý příjem nebyl? A pokud bych si např. podal inzerát kde bych nabízel tvorbu webů, ale i tak bych více jak čtyři zakázky ročně neměl, jedná se podle vás o soustavně výdělečnou činnost :)?

Nejlepší odpověď
Deli

Udělat někomu 4× za rok web, to je nahodilý příjem.
Hranice tohoto příjmu je 20.000 Kč za rok.
Pokud začneš inzerovat, měl bys už mít ŽL, neboť snaha o tu soustavně výdělečnou činnost tu je (nezávisle na tom, kolik zakázek opravdu uděláš).
A také – pokud bych si od Tebe web chtěla nechat udělat, chtěla bych na něj doklad – tedy musíš mít IČO.

Další odpovědi
Michal Kole

Problém spíš je, že si to každý finanční úřad vykládá po svém.

Otázka jak to je tak smluvně podloženo, jestli to bylo „na černo“ bez papírů nebo jako dohoda o provedení práce, pak jestli by podpsáno „prohlášení k dani“ – to je taky trochu komplikace.