Je to legální?

Občas pro lidi dělám za prachy weby (tak 1-2 za dva měsíce). Zajímalo by mě zda bych nemohl mít problém s finančním úřadem a zda se to stále bere jako náhodný přivýdělek?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokud to neděláte na ŽL, pak je to v pohodě a v případě jakýchkoliv problémů mohu poradit vysvětlení našeho rodinného advokáta, že se jedná o tzv. nahodilou občanskou výpomoc dle příslušného § OZ.
Jinak FÚ, nemá oprávnění kontrolovat privátní účty bez ŽL.
To by musel být nějaký zvláště zlomyslný podnět na anonymní udání.
Doplňuji:
Zcela vyčerpávající odpověď uvádí ve svém odkazu jambalaya + hypotetická výše doměrku v diskuzi. Vysoce oceňuji!

Další odpovědi:

Bronzový

To se zde řeší stále dokola. Víceméně, velmi záleží na tom, zda vystavujete na udělané weby nějaké doklady, pokud ne, pak na to těžko někdo přijde :-). Jeden z komentářů (mám na mysli ten můj, nikoliv ostatní nesmysly) k příležitostné činnosti viz odkaz níže :-).

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ je-trestne-mit-web-s-neoficial nim-prodejem-svych-produktu

Zlatý

Mohl, je to otázka výše příjmů.

Pokročilý

Pokud ot neni v ničem načerno tak je to to samé jako : Dám ti stovku a vykopej mi tam výkop..

Diskuze k otázce

Bronzový

Jambalaya

To by mohl, avšak sám to neudělá. Jednak proto, že o tom nemá tuchy a jednak proto, že náklady na provedení kontroly by zdaleka přesahovaly výši doměrku, pokud se jedná o pár stokorun měsíčně.
Z 10 tis. je to 1.500 Kč, tím se nikdo zabývat nebude :-)

lopotev

Přijmy se pohybují v rámci stokorun. Peníze mi chodí na účet, takže finančák by si to nejspíše mohl zjistit.

anonym

Jambalaya už v podstatě odpověděl. Pokud nevystavujete daňový doklad (či stvrzenku příjmu), nemá FÚ důvod se o to zajímat.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.