Drap

Je to krutá pravda, nebo jen srandička ?

Modlitba..

Andělíčku můj strážníčku,vyslyš moji modlitbičku.
Nechci mít jen hlad a žízeň,prožívat života trýzeň.
Andělíčku do rána,proměň mě na cikána.
Chci být doma na podpoře,žít si na vysoké noze,
od státu brát zdarma byty, ne hladový ale sytý.
Osvobozen od daní, být pánem ne poddaným.
Žít si jako prase v žitě, žít si v České realitě,
kde slušní mají holou řiť a černí mohou krásně žít.
Amen !
Doplňuji:
Tak asi se to začnu, raději pro jistotu, učit.

Nejlepší odpověď
quentos

Smutné, leč výstižné a po stylistické stránce paráda. S dovolením kradu a s drobnými úpravami v rovině interpunkce přeposílám

Další odpovědi
led

Pekná modlitba, ale…
skúsme trochu kacírskej matematiky:
koľko práceschopných obyvateľov ČR je bielych (B=100%bielych), koľko Rómov – cikánov (C=100%cikánov)
nútená (nedobrovoľná) nezamestnanosť(NZ), nezarátavam do toho nezamestnaných prepustených z dôvodu vážneho porušenia ZP zo strany pracovníka (alkohol, trestné činy a podobne):
NZ(B)= % B, NZ©= % C
otázka: ktoré percento je väčšie? percento bielych, alebo…
dobrovoľná nezamestnanosť (DZ), o ktorej zjavne v modlitbe hovoríte:
DZ(B)= %B, DZ©= %C tu sa to zjavne vďaka sociálnemu zvýhodňovaniu (strach z rasizmu) obracia
Skúste porozmýšľať!
Amen

iceT

Něco na tom bude.Srandovní to při bližším pohledu moc není,spíš krutě reálné.Stačí se kouknout kolem sebe......Hnus velebnosti,hnus…

dědapetr

Pravděpodobně reálná srandička.
Doplňuji:
Ale spíš krutý fakt.

briketka10

že bych šla prosit sousedy, jestli by mě vzali mezi sebe ??

Jose1f

Milý Drape, dlouho se vede spor o tom, zda člověka stvořil Bůh, nebo zda se člověk vyvinul z opice. Zveřejněná modlitba jasně dokazuje, že pravda je na obou stranách. Někoho stvořil Bůh a někdo se vyvinul z opice. Kdyby tě stvořil Bůh, znal bys desatero božích přikázání a nerouhal by ses. Ty ale asi budeš vzácný případ metamorfózy z opice na člověka s trochu opožděným vývojem. Psát umíš, to buď rád, ale myšlení v souvislostech, to ti nejde. Ta modlitba je pitomost.

osamělývlk

Musím bohužel říct- krutá pravda. Ale vtipně podaná.