jirka F

Je to jenom obyčejný kámen nebo něco nějaká pravěká věc nebo zkamenělina ?

Našel jsem když jsme v zemi při pokusném hledání pokladu tenhle kámen dosud jsem nezjistil co to je jestli obyčejný kámen nebo zkameňelina živočicha radši jsem ho zkusil vyfotit ze všech stran všimňete si že ze zpoda jsou třpitící se přírodní částečky které jsem zkoušel očistit umýt vše ale drží tam

ujištuji vás že je to zkutečná záhadná věc není to žádná napodobenina !

odkaz na fotky : http://rysuje­.rajce.idnes.cz/ka­men

Nejlepší odpověď
Luxx

to je normální zkamenělý kámen :)

to co se třpytí je slída, pravděpodobně muskovit, ten se ze slíd vyskytuje v horninách nejčastěji

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Muskovit

Další odpovědi
arygnoc

najpravdepodob­nejšie eróziou opracovaný obyčajný šuter.
pre určenie minerálu ho treba vidieť fyzicky (napr. v geologickom oddelení múzea ho vám rýchlo určia).

😉

žiadna záhada.

Emefej

Ty fotky nejsou moc povedené, ale vypadá na úplně „normální“ kámen.