Kelt

Je to ekonomické cestování ?

Obecně platí, že cena je přímo úměrná vzdálenosti, čím delší vzdálenost, tím dražší jízdenka (letenka). Konkrétně mám na mysli situaci, kdy dcera letěla z Barcelony do Prahy a výhodnější finančně nebylo přímé spojení, ale transfer přes Brusel. To se těm leteckým společnostem vyplatí?
Děkuji.

Odpovědi
gecco

Jestli se to „leteckým společnostem vyplatí“ nelze říct…*)
😉
Některé nízkonákladovky létají i za výrazně nižší ceny, než ´prémiové´, lišit se mohou typy letadla, služby…
___
*) asi jo, když to provozují

led

Záleží aj od toho, kam smeruje viac cestujúcich a kde sú nižšie letiskové poplatky.
Vaša obecné pravidlo, trochu kríva, vzdialenosťou cena za kilometer klesá, aj keď cena za celú cestu stúpa. Skúste si to trochu prepočítať.

Agneta

Z jejich hlediska ano. Z Dánska (a Švédska a Norska asi taky) se transportují vepři do Portugalska na jatka, a pak zase zpět. To víš, kapitalismus na ekologii nehledí, jen na profit:D

Pajka.111

Čauky :) Docela bych potřebovala radu. S manželem vybíráme střešní nosič. Na trhu je spousty společností, které je nabízejí. My ale nevíme, pro koho se rozhodnout. Jaká značka se osvědčila vám. Docela se nám líbí nabídka od neumann. Zkušenosti?