Je to dobrý nápad uzene maso zasterilizovat?

Zitra budeme udit masíčko,manžel si vymyslel že ho zkusíme dát do sklenic a zasterilizovat…pos­tup mám nastudovaný,ale nevím jestli to bude chutné a zda se to da použivat i jinak než po studenu(k připravě vařených jidel.)Udíme podruhé a prvni várku jsme dávali do mrážaku a pak běžně používali k přípravě obědu atd.Díky za radu a hlavně jak to uzené po sterilizaci chutná. Mija.

Nejlepší odpověď
anonym

Nebojte se, bude to chutné a dá se to používat za studena i za tepla. Rodiče zabíjeli dost často a maso se zavařovalo jak za syrova, tak uzené. To za syrova potom stačilo jenom ohřát na smažené cibulce a bylo vynikající. Výborné je ovšem i uzené. Jenom ho nezapomeňte dostatečně dlouho zavařit, aby se nekazilo.
Jak to jednou vyzkoušíte, budete zavařovat maso při každé příležitosti.

Další odpovědi
flodur

Zavařené uzené maso lahůdka.Dá se potom použít jakkoliv.Zava­řujte!Lepší jak z mražáku.

Hykam

Určitě se toho nebojte, maso je šťavnaté.
Zavařovali jsme takto i klobásky.
Dá se tímto i zachránit přesolené maso, lák se neudělá tak slaný a slanost z masa se do láku vyluhuje. Jednou jsme takto zachraňovali zmíněné klobásy.

dudu

Jojo, je to dobrota – šrůtku rozdělte na menší kousky, decentně naskládejte do sklenic, dejte tam necelé deci vody a zavařujte nejméně 20 minut při pětadevadesáti stupních. Doufám, že si to pamatuji správně.