vevinka007

Je to dobrý nápad? Raďte!;)

Našla jsem na internetu prodej magnetek na pomoc dětem!
Přemýšleli jsme nad tím s kámoškami, že by jsme do toho šli! Protože potřebuju brigádu a protože je to v olomouci, což je fajn!
Ale má to háček.. Výplata 75–150na hodinu, dle toho kolik magnetek prodám:/
Brácha tuto práci dělal, je to prý strašné!
No ale co jiného? Potřebuju hodně peněz a jiná od 15ti let v olomouci není:'(

Nejlepší odpověď
anonym

Vevinko007, žádná brigáda – otevři si mluvnici a uč se češtinu. Až budeš vědět, že Olomouc se píše s velkým O, tak se zaměř na shodu podmětu s přísudkem a zvaž, zda dívky (ty a kámošky) by do toho spíše NEŠLY (máš tam šli). Jako patnáctiletá jsi určitě živena svými rodiči, tudíž tvé představy o „hodně“ penězích zůstávají jaksi mimo rámec.
No a teď výchovná lekce: Ty žádáš o radu a neumíš požádat, natož poprosit? Ty nám tu něco poroučíš? Kde je slušnost, tu tě doma nikdo nenaučil?
Doplňuji:
Abych na tvou otázku „poradila“, tak naučit se „vydělávat“ peníze jakýmkoliv způsobem, je chválihodné. Není zlé přijít na to, že mít peníze vyžaduje dost úsilí. Jako brigádnickou činnost nenajdeš nic, co ti přinese okamžitě vysoké výplaty. Také je třeba si uvědomit, že pro každého případného zaměstnavatele jsi naprosto nekvalifikovaná síla. Brigády slouží k příležitostnému přivýdělku, podle toho také vypadá jejich platové ohodnocení.

Další odpovědi
anonym

Milá vevinka007, podívala jsem se namátkou do tvého profilu… Zjistila jsem, že kromě častého používání velkých písmen, hrubek a rozkazovacího tónu, se nikdy ani nepoděkuješ za snahu a čas, kterou si vypracováním odpovědi na tvoje mnohdy pubertou ovlivněné otázky někdo dává. Trochu pokory, základy slušnosti a gramatiky by to chtělo. A také si přečti pravidla těchto odpovědí (a českého pravopisu).

anonym

Myslím si, že jako brigáda je prodej magnetek celkem dobrý a i po stránce peněžní.
Doplňuji:
Druhá věc ale je zda-li ty vybrané peníze dostanou opravdu děti. Někdo se dívá pouze na svoje peníze a je mu jedno, že vlastně vůbec nepomáhá. Další věc je zda-li budete stát někde ve stánku a nebo chodit v ulicích či na nádraží a tak. Je důležité umět lidi slušně oslovit. Ale jak říkám, tak bych si hlavně něco nejdříve zjistila o té firmě nebo nadaci – jestli je v seznamu dárců. A pokud je všechno v pořádku, tak být vámi také přispěji nějakou korunou, aby jste tu práci nedělala pouze pro peníze. Tak hodně úspěchu.

sdesigner

Ahoj Vevinka…vsetko dolezite tu uz napisane bolo. Tvoj rozkazovacny ton si nabuduce odpust..niesme tvopji spoluziaci. ale beriem to tak ze prave kontaktom z dospelymi sa tomu snad naucis..toto je jedna z moznosti. Na tu brigadu urcite chod lebo praca slachti…a vydrz v nej aspon 3 mesiace. Pokial niesi takovy spratek ako si ukazala v nadpise tak to zvladnes :) vela zdaru :)

Děda Louda

Milá ocko, není zrovna hodné chvály tvé vyzdvihování chválihodnosti v souvislosti s výtkou pravopisných chyb.