je to dobře?

otazka:jak se přizpusobi vodní a suchozemští obratlovci prostředí ve kterem žijí??
ODPOVED.►Některé živočichové nebo rostliny jsou schopny lépe
se přizpůsobit (adaptovat), například změnou tvaru či barvy, a díky tomu mají větší naději na přežití

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj čísélko (a promiň mi tenhle název, ale zdá se mi vhodnější, než psát „telefonní číslo“). Obávám se, že odpověď správná není. Přikládám pár typů z internetu, kde se pojednává o přizpůsobení obratlovců životnímu prostředí (rostliny rozhodně obratlovci nejsou). Půjde o přizpůsobivost vlhku, mokru, suchu, zimě, vedru atd. Prostě přizpůsobivost prostředí, kde se jednotlivé druhy obratlovců vyskytují v dost pozměněných formách přesto, že patří ke stejnému živočišnému druhu. (Viz zmíněný velbloud – je druh bezhrbý, s jedním, nebo se dvěma hrby, jiný je slov africký a jiný indický atd.)

www.zsmseno.cz/svp/pri­rodopis/Pr8.htm
www.zsnovolisen­ska.cz/files/svp/03-pr-7-roc.rtf
www.zsbreznice­.cz/ucimevsou­vislostech…www.penguinswor­ld.cz/clanky/roz­sireni-tucnaku-a-prizpusobeni-vode.html
www.ivb.cz/tiskove-zpravy-novy-druh-kratkoveke-ryby-z-mozambiku.html

Doplňuji:
slon (kruciš! promiňte, ale písmenka mne dnes nějak neposlouchají)
Radši jdu zavařovat švestky.

Další odpovědi
Wang

Tak, asi bych to rozdělil na svět zvířat nebo teda obratlovců, obecně živočichů a nematlal do toho rostliny. Pokud ano, mělo by se to dále rozvést, ale hlavně aby každá věta měla svůj podmět.
Určitě ne -Některé živočichové nebo rostliny- Když už, tak tam je podmět mužského rodu. Tedy v tomhle případě -Někteří živočichové a rostliny.

Doplňuji:
Spíš by se hodila zmínka o tom, jak se změnil způsob dýchání při přechodu z vody na souš. Jak se měnilo trávení organismů atd. Sentrální nervová soustava nebo způsob čití atd. Zbarvení je spíš taková třešnička na dortu.

huxa

dle mého zde většina uživatelů odpovídají na co chtějí a né na otázku… vlastně, odpověď byla jen změnou tvaru či barvy.
To jsou vizuální změny, ještě si umí měnit orgány (velbloud má hrby, apod.). Mění si jídelníček a určitě by se ještě něco našlo :)