AndreiRanger

Je to diskriminace?

Jistě všichni znáte reklamu ESFCR, ve které je krásně veršovaně popsáno, že když máte barvu černé pleti jste bez praxe, tak neseženete práci… Znám spoustu lidí, co jsou „bílí“ vysokoškoláci a práci taky nemají… Je to podle Vás diskriminační reklama, zvýhodňující či oplakávající jednu rasu, ikdyž podmínky mají všichni stejné?

Nejlepší odpověď
Paulovič

Dobrý den,

tohle je příběh který se stal rodinnému příslušníkovi a zároveň dostanete odpověď.

Rodinný příslušník se šel ptát na stavbu, zda nemají nějakou práci. Byl odkázán na bílého vedoucího který řekl že není problém. Druhý den tedy nastoupil do zaměstnání a hned u vchodu jej zastavila horda romských obyvatel. S urážlivými výrazy a lopatami v ruce mu řekli že mezi sebou žádnou bílou tlamu nechtějí.

Jsme také diskriminovaní? V tomhle ohledu ano, ale o nás se žádná reklama točit nebude.

S pozdravem Roman

Další odpovědi
George25

není je to realita

blesk26

Reklamu sice neznám, ale dovedu si to dost živě představit. Ano diskriminace to je, diskriminace nás bílých.

Sehnat práci není snadné pro nikoho, tak nevidím důvod, proč bychom měli plakat pouze nad menšinami. Pokud mu přijde, že nesežene práci kvůli tomu, že je černý, má šanci odjet někam, kde jsou všichni černí a nebude ho tam nikdo diskriminovat. Nikdo ho tu nedrží. Vždyť se podívejte do „moderních společností“ jak to s námi špatně dopadne, pokud se budeme ubírat tímto směrem :(