Je to demokratické, že lidí stojí na obou stranách barikády?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Demokratické to je,v demokracii.Ale žijeme v pseudodemokra­cii.,Lidé na celém světě žiji buď v totalitě, nebo v polodemokracii. Skutečná demokracie neexistuje v žádném státě světa.

Další odpovědi
gecco

Jasně…
😉
Lidé by – podle mne, měli mít možnost se rozhodnout, na které straně barikády padnou…
😉
Mimochodem – ta barikáda (otevřený boj) je mnohem ´příjemnější´, než zákulisní čachry – při něm totiž člověk mnohdy padne a ani neví jak a proč…

Mirdas

Samozřejmě, demokracie je založena na svém vlastním svobodném rozhodnutí pokavaď své názory nezačne vnucovat okolí například se zbraní v ruce.

rigormortis

A proč by nebylo?
Demokracie je o vladnutí, předávání svého rozhodovacího úmyslu na jinou osobu, co nejblíže smýšlející, zastupující názory.

Pokud neboudou chtít v Rusku válku, nebudou volit Putina…

Lamalam

Ano, možnost volby strany barikády je demokratická.

anonym

Jestli je demokracie založená na pokryteckém dogmatu,tak ano.
Doplňuji:
„nemůžeš sloužit dvěma pánům“,ale jako celek je systém polarity všude a ve všem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­krytectv%C3%AD

Pepa25

Nerozumím otázce … Vždy stojí na obou stranách proti sobě lidé – pokud tedy nejde o sci-fi bitvu robotů …