Rainy

Je to citát?

Mohla bych zařadit CARPE DIEM mezi citáty? Jaké se vám líbí citáty o životě?

Nejlepší odpověď
Quimby

Podle mě je to spíš rčení.
Citát znamená, že citujeme něčí slova.

Doplňuji:
Zapoměl sem na citát.
Mně se líbí: “The way I see it, every life is a pile of good things and bad things. The good things don’t always soften the bad things, but vice versa, the bad things don’t always spoil the good things and make them unimportant.”
— The Doctor, Season 5, Episode 10

Další odpovědi
zzzzz

Je to citát (Horatius) můj oblíbený:-))

Pak mám ještě ráda „vím, že nic nevím“ 🙂

anonym

Je to spíše rčení.
Podobně, jako ´naše´ „pozdě bycha honiti“ tedy podobně pokud jde o ´utvar´, význam je spíše opačný…
😉

led

Tieto slová označujú spôsob života, prirodzenie niekto ich povedal ale ako zľudovelý „citát“ aj názov štýlu života s v tomto prípade nemusí uvádzať autor.
„Scio me nihil scire – Vím, že nic nevím.“ je prisudzovaný Sokratovi, ale ako prvý ho použil už Platón vo svojom dialogu Theaitétos
" kdežto já ani nevím, ani se nedomnívám, že vím; podobá se tedy, že jsem nad něho moudřejší aspoň o něco málo, právě o to, že co nevím, ani se nedomnívám, že vím.
(Obrana Sókrata, překlad F. N.)" http://cs.wiki­pedia.org/wiki/S%C3%B3kr­at%C3%A9s
a neskôr vo svojich prácach uviedlo viac filozófov už v staroveku i v stredoveku a preneslo sa i do dnešnej doby

marci1

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI.
Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“. Český egyptolog Zbyněk Žába se domníval, že rčení může mít staroegyptský původ: podle jeho názoru vychází z významově blízkého literárního žánru dnes označovaného jako Písně harfeníků, hojně rozšířeného v řecko-římské době.
Mám ráda citát Buddhy : „Za nocí nejtemnějších pamatuj na slunce.“ 🙂

Zdroj: Wiki

annas

Pro zájemce odplňuji odkaz k odpovědi marci1.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Car­pe_diem