Je to chyba nebo není ?!

Zrovna jsem četl článek, že lokomotiva může „uvést“ až několik vagónů.
Je to správně ?
Doplňuji:
Jsem rád, že jsou mezi vámi znalí jazyka českého. Přiznám se, nejsem v JČ dobrý, ale pokaždé, když si něco přečtu, něco, co nemám v paměti, ale tuším chybu, snažím se přijít věci na kloub.

Nejlepší odpověď
iceT

Lokomotiva může uvést několik vagónů jedině tehdy,pokud by byla nějaká estráda a vagóny by byly účinkujícími.
Lokomotiva vozí,tedy spíš většinou táhne vagóny za sebou.

Další odpovědi
annas

Ti, kteří tuto větu napsali, se zřejmě chtěli pochlubit novou lokomotivou, která umí vagöny nejen dovézt na určité místo, ale také je umí předvést (představit) v plné kráse.
Samozřejmě nesmysl.
Doplňuji:
ad mowla – význam slovesa vézt: dopravním prostředkem něco n. někoho dopravovat, přemisťovat.

Když něco dovezu, nezáleží na tom, zda to strkám, táhnu, vleču apod. Takže se dá sloveso vézt použít. Lokomotiva doveze, dopraví vagóny, přemístí vagóny tím, že je za sebou táhne.

marci1

Správně je „uvézt“.

anonym

Kromě toho, že věta obsahuje chybné slovo (příp. překlep, chybu), je nesmyslá – lokomotiva vagony neveze, ale tlačí nebo táhne.