samicek333

Je to chyba?

Mám hru o koních – Hřebčín u bílého potoka … je to chyba? u bílého, nemělo by být velké B? Je to myslím název toho potoka.
Doplňuji:
Tak to tam mají chybu, když tu hru spustím, ukáže se tam ten název ale s malým B

Nejlepší odpověď
Sůwa

Je to chyba, pokud by bylo „b“ malé, musel by mít ten potok bílou barvu a to obvykle nemívá 🙂

Další odpovědi
fcoop

Těžko říct,když neznám souvislosti.
Představ si,že jsou 4 pojmy – Hřebčín s velkým H,hřebčín U bílého potoka -atd.
Všechny budou mít smysl.
Pokud se potok jmenuje Bílý…

WeeBear

Přikláněla bych se k odpovědi fcoopa.

.. Záleží totiž na mnoha faktorech, například:

  • jestli je Hřebčín název města (vesnice?) a u bílého potoka je upřesnění lokality
  • jestli je to celé název
  • pokud je hřebčín brán jako hřebčinec (ustájení) koní (tudíž s malým „h“) a u potoka je upřesnění, kde onen hřebčín můžeme najít

A podobně. Čeština je velmi rozmanitý jazyk a musíme znát veškeré souvislosti..